15
new stories - click to show

Mata Hari Nizozemská orientální tanečnice

Related to

JSEM ŽENA, JSEM EVROPA: Patricie Pagáčová v sukních Julianny Géczy

14.November » Marie Claire
Kdo byla Julianna Géczy? Maďarská šlechtična slovenského původu, pro svou neobyčejnou krásu a vášeň k mužům přezdívaná maďarská Mata Hari. Je známá i pod přízviskem levočská bílá paní. Stala se obětí mocenských pletich a křivých obvinění ze zrady,...

Země dnes slaví 6024. narozeniny. Alespoň podle arcibiskupa Jamese Usshera a jeho výkladu bible

23.October » Extralife.cz
V průběhu staletí se objevila spousta teorií o stáří naší planety. Jedna z nejznámějších datuje její zrod na 23. října 4004 před naším letopočtem.

Zápisník Filipa Nerada

18.October » Rádiožurnál
Oko nového dne. To v malajštině znamená Mata Hari. Od smrti možná nejslavnější špionky na světě tento týden uplynulo 103 let.

Smrt na úsvitu: Harry Farr potřeboval odbornou péči, místo toho byl popraven za zbabělost. Podobně dopadly stovky vojáků

18.October » Extralife.cz
Britský voják Harry Farr pravděpodobně utrpěl šok z výbuchů granátů a trpěl hyperakuzí. Potřebné pomoci se nedočkal, 18. října 1916 byl zastřelen za zbabělost.

Poslední polibek: Slavná špionka Mata Hari se na svou popravu elegantně oblékla a pak laškovala s vojáky

15.October » Extralife.cz
Mata Hari, legendární tanečnice, milenka a špionka, byla zastřelena 15. října 1917. Zčásti i proto, že francouzská armáda potřebovala najít obětního beránka pro svá selhání.

103 let od popravy špionky Maty Hari: Odešla ve velkém stylu. Nezapomněla se ani nalíčit

15.October » Lifee.cz
Pokud bychom měli najít někoho, kdo dokázal být elegantní i několik minut před svou smrtí, byla by to exotická tanečnice Mata Hari. 15. října se postavila před popravčí četu, která ukončila její poměrně mladý život. Smrt však přijala hrdě a ve vší...

Její projev byl charismatický i eroticky laděný. Greta Garbo by se dožila 115 let

18.September » Žena.cz
Dívka z dělnické rodiny musela již ve svých 14 letech vydělávat prací v holičství. Do dějin filmu se později zapsala jako "osudová žena".

Dvanáct výstřelů pro Matu Hari aneb Jak byla popravena historicky nejslavnější orientální tanečnice a špionka

7.August » G.cz
Před 144 lety se v nizozemském Leeuwardenu narodila Margaretha Geetruida Zelleová, známá spíše pod jménem Mata Hari. Příběh orientální tanečnice a kurtizány, která se v průběhu první světové války stala pravděpodobně nejslavnější špionkou všech do...

Mata Hari: Popravená špionka, která vlastně nikdy žádné informace nepředala

20.July » OnlyU
15. říjen 1917 se stal osudným dnem ženě, která se po celý svůj život snažila všem zavděčit. Právě to se jí nakonec nevyplatilo, když byla neprávem obviněna ze špionáže a poslána na smrt. Ona přitom pouze zoufale toužila žít.

Dvacetiny s Fantasy Planet: vydavatelství audioknih Tympanum.cz představuje Alchymistu

A máme tady dalšího pána na holení! Tentokrát jsme se rozhodli zabrousit do trochu jiného žánru, než je naše tradiční fantastika, science fiction či horor. Dámy a pánové, představujeme vám Alchymistu od Paula Coelha.

Jako kdyby mu z oka vypadla: Charlotte Ella Gottová je celá tatínek

17.May » Kafe.cz
Jako kdyby mu z oka vypadla. Přesně tak vypadá druhá nejmladší dcera Karla Gotta Charlotte Ella. Čím dál více je Mistrovi podobná a ještě po něm zdědila hudební talent. V minulosti s tatínkem nazpívala několik písniček a mikrofon do ruky jí prostě...

Tato informační stránka o Mata Hari zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Mata Hari" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes