Marie Nosková

Vztahuje se k

Vrátí se do školních bufetů bagety a lízátka?

Jižní Čechy – Takzvaná pamlsková vyhláška se dočká zmírnění. Budou v ní upraveny současné limity obsahu tuku, cukru a soli v prodávaných výrobcích. Platit by měla od nového školního roku.

Aleš Fetters: Mariáš v Beránku. Náchoďan Vratislav Blažek

14.května » Literárky
Město Náchod se pyšní množstvím významných rodáků, mezi nimiž poněkud zapadá jméno Vratislava Blažka (1925–1973), jednoho z nejlepších humoristů a satiriků, jaké najdeme mezi českými literáty.

Na jihu Čech bývá na 260 pobytových táborů pro děti, nejvíc v republice

9.dubna » Budějcká Drbna
Každoročně se v létě v Jihočeském kraji koná přibližně 260 pobytových táborů pro děti. Je to nejvíce ze všech regionů v republice. Jde o akce pro minimálně 30 dětí na dobu ne kratší než pět dní. Podle Marie Noskové, ředitelky odboru hygieny dětí a...

Kuchyně na letních táborech jsou pod přísným dohledem hygieniků

22.července » ČRo České Budějovice
Krajští hygienici se teď zaměřují na kontroly letních táborů. A mají dost práce, protože do jižních Čech přijede na letní tábor nejvíc dětí z celé republiky. Celkem se jich tu má během prázdnin vystřídat asi 37 tisíc.

Problémy na táboře může způsobit voda

Jižní Čechy - I letos se pracovnice Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje zaměří na kontroly letních dětských táborů. Loni jich prověřily celkem 117.

Pamlsková vyhláška je příliš přísná, tvrdí ředitel základní školy

18.ledna » iDNES.cz
Sortiment školních bufetů v lednu citelně prořídl. Pamlsková vyhláška vytlačila většinu výrobků, na které byli žáci zvyklí, a potraviny povolené pro děti nejsou běžně k mání. Jihočeské školy ale chtějí bufety udržet. Další články k tématu: Pamlsko...

Pamlsková vyhláška je příliš přísná, tvrdí ředitel základní školy

18.ledna » iRegiony Impuls
Sortiment školních bufetů v lednu citelně prořídl. Pamlsková vyhláška vytlačila většinu výrobků, na které byli žáci zvyklí, a potraviny povolené pro děti nejsou běžně k mání. Jihočeské školy ale chtějí bufety udržet.

Vždy bílé ponožky a síťovaný čepeček. Pro kuchařky ve školách platí přísná pravidla

Projdou všechno od skladu přes vývařovnu po výdejnu jídla. Neujdou jim špinavá zákoutí ani prošlé potraviny. Na pravidelné kontroly chodí do školních kuchyní pracovníci krajské hygienické stanice. Nedávno navštívili například Mateřskou školu Papír...

Nedostatkem školních obědů je jejich nízká energetická hodnota

Jižní Čechy - Státní zdravotní ústav, respektive jeho tým Centra zdraví, výživy a potravin, zahájil loni studii o obsahu živin v pokrmech školního stravování. Nyní zveřejnil její výstupy.

Jak jsou na tom jihočeské školní jídelny? Chtělo by to méně soli a více zdravých tuků, doporučují výživáři

17.září » Budějcká Drbna
Státní zdravotní ústav, respektive jeho tým Centra zdraví, výživy a potravin, zahájil vloni studii o obsahu nutrientů v pokrmech školního stravování, jejíž výstupy nyní zveřejnil.

Na jihu Čech jsou tábory se 40 tisíci dětmi, pokuty nedostaly

5.srpna » Budějcká Drbna
Na jihu Čech se během letošních prázdnin rekreuje na táborech téměř 40 tisíc dětí, což je nejvíc z České republiky. Nedostatky zjistili hygienici v jedenácti případech, provedli 63 kontrol a zkontrolovali i 13 akcí menšího rozsahu. Na rozdíl od mi...

Rodiče přijeli pro dceru na tábor, našli psí výkaly i lahve od alkoholu

15.července » iRegiony Impuls
Psí exkrement na chodbě, prázdné lahve od tvrdého alkoholu, špinavá voda v bazénu. Takové fotky pořídila Kateřina Veselá na dětském táboře ve Varvažově na Písecku poté, co si tam přijela pro čtyřletou dceru. Hygiena při následné kontrole na místě ...

Tato informační stránka o Marie Nosková zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Marie Nosková" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes