Jitka Novotná

Vztahuje se k

Jitka Vodňanská: Od Václava Havla jsem se naučila stát si za svým názorem

16.července » ČRo
Má odvahu dělat nezvyklé věci, má víru v dobro i život a také má velkou kuráž. To vše se spojilo a vedlo k napsání autobiografické knihy Voda, která hoří. V něm mimo jiné vzpomíná na disidenta a pozdějšího prezidenta Václava Havla. Mimo jiné připo...

Herečka Pavla Tomicová zhubla 25 kg. „Chtěla bych hrát princezny, ale to mi nikdo nedá,“ směje se

12.července » ČRo
Je Pavla Tomicová jednou z žen na pokraji nervového zhroucení? Ano. Alespoň v muzikálu podle úspěšného filmu Pedra Almodóvara na prknech Divadla Na Fidlovačce. A tahle živelná herečka si to moc užívá.

Při první pomoci je důležité dbát na vlastní bezpečí, tvrdí záchranář Karel Štěpánek

9.července » ČRo 2 - Praha
Záchranáři jsou pomyslnými neviditelnými anděly. Pomáhají v nejdůležitějších chvílích, ale pak už se před dotyčnou osobou nikdy neobjeví. Jak probíhá práce záchranáře a co je při záchraně člověka nejdůležitější? A kdy je první pomoc přímo nezbytná?

Robot mi řekl, že ovládne svět. Asi to byl vtip, říká právní vědkyně Alžběta Krausová

4.července » ČRo 2 - Praha
I roboti mají svá práva. I tak by se velmi stručně dala shrnout práce právničky specializující se na informační a komunikační technologie. Nejde ale jen o to zkoumat, zda dát robotům práva, ale spíš o to studovat a zkoumat, jak právo reguluje použ...

Jitce Smutné nedělá současný humor radost. „Humor hrubne a čeština chudne“

25.června » ČRo 2 - Praha
Světová premiéra hry Kdokoli může dělat cokoli podle humoristického románu Betty MacDonaldové otevře letní scénu Divadla Ungelt. Roli maminky tří dcer ztvární Jitka Smutná.

Má vlast jako balet? Podle bratrů Bubeníčkových nejtěžší projekt, jaký kdy dělali

18.června » ČRo 2 - Praha
Československo slaví 100. výročí a Praha bude dějištěm unikátního projektu: Smetanova Má vlast ne jako koncert, ale jako balet z dílny světoznámých tanečníků, bratrů Bubeníčkových. Co čekat od propojení geniální hudby a jejich bohaté invence?

„Dělal jsem věci, které mi nepřísluší.“ Rozhovor s Josefem Formánkem o šamanismu i alkoholismu

11.června » ČRo 2 - Praha
Poslechněte si povídání o natáčení filmu Úsměvy smutných mužů s Jaroslavem Duškem, o démonu jménem alkohol, o cestování i psaní.

„Byl jsem přítomen hospodským výslechům Bohumila Hrabala,“ říká literární historik Radko Pytlík

4.června » ČRo 2 - Praha
Hospodské vyjadřování je podle něj jedním z nejsložitějších žánrů. „Nebylo to jednoduché. On měl žertovné rčení: Po třech pivech idiot, po deseti génius. Pozor! On se neopíjel, ale tím nápojem získával l'esprit, co mají Francouzi po vínu.“

Radko Pytlík vzpomíná na Bohumila Hrabala. „On se neopíjel, ale tím pivem získával esprit“

4.června » ČRo 2 - Praha
Hospodské vyjadřování je podle něj jedním z nejsložitějších žánrů. „Nebylo to jednoduché. On měl žertovné rčení: Po třech pivech idiot, po deseti génius. Pozor! On se neopíjel, ale tím nápojem získával l'esprit, co mají Francouzi po vínu,“ vzpomín...

Kdybychom se na svět dívali stejně, jako staří Egypťané, žili bychom věčně, říká ligvistka a překladatelka

31.května » ČRo 2 - Praha
Renata Landgráfová vystudovala egyptologii a srovnávací lingvistiku. Věnuje se staroegyptské literatuře, překládá milostnou poezii a tvrdí, že kdyby z textů zmizeli bohové, nikdo by nepoznal, že se jedná o básnictví staré 3000 let.

Kdybychom se na svět dívali stejně, jako staří Egypťané, žili bychom věčně, ligvistka a překladatelka

31.května » ČRo 2 - Praha
Renata Landgráfová vystudovala egyptologii a srovnávací lingvistiku. Věnuje se staroegyptské literatuře, překládá staroegyptskou milostnou poezii a tvrdí, že kdyby z textů zmizeli bohové, nikdo by nepoznal, že se jedná o poezii starou 3000 let.

Kdybychom se na svět dívali stejně, jako staří Egypťané, žili bychom věčně

31.května » ČRo 2 - Praha
Renata Landgráfová vystudovala egyptologii a srovnávací lingvistiku. Věnuje se staroegyptské literatuře, překládá staroegyptskou milostnou poezii a tvrdí, že kdyby z textů zmizeli bohové, nikdo by nepoznal, že se jedná o poezii starou 3 tisíce let.
Maroš Kramár - Slovenský herec

Tato informační stránka o Jitka Novotná zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jitka Novotná" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes