15
new stories - click to show

Luboš Palata

Related to

Věra Jourová: Unijní dotace jsou složitější, ale čisté

23.November » EurActiv.cz
Mnohé státy EU mají na národní úrovni jednodušší systém čerpání evropských dotací. Myslím, že na české straně je prostor ke zlepšení, říká v rozhovoru pro Deník místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová.

Luboš Palata: V unijní krizi kolem Polska a Maďarska jde o víc než o rozpočet. Jde o demokracii EU

18.November » Český rozhlas Plus
Maďarsko a Polsko se kličkováním kolem dodržování pravidel právního státu, nezávislosti soudnictví a fungování demokracie dostaly na konec slepé uličky.

Luboš Palata: Spojené státy mají nemocný volební systém. Jako Uhry před rokem 1918

7.November » Český rozhlas Plus
Demokrat Joe Biden vedl už o miliony voličských hlasů, a ani ve chvíli, kdy zbývaly dopočítat poslední stovky tisíc, nebylo jasné, zda se stane prezidentem Spojených států.

Rozhodující moment voleb? Biden převzal vedení v klíčové Pensylvánii

6.November » Deník.cz
V pátek nastal asi rozhodující moment v prezidentských volbách v USA. Joe Biden se ujal vedení v klíčové Pensylvánii. Protože se tam sčítají korespondenční hlasy, kde drtivě převažují jeho voliči, mířil k vítězství a k tomu, že se stane prezidente...

Sčítání hlasů v USA vrcholí. Trump už zkouší soudní cestu

5.November » Deník.cz
Ve chvíli, kdy se volby v USA začaly obracet v neprospěch prezidenta Donalda Trumpa, se jeho právníci pokusili zabránit dalšímu sčítání hlasů. Trump je připraven zažalovat i konečný výsledek. Tahá ale za kratší konec.

ANALÝZA: Americké Česko rozseklo volby

5.November » Deník.cz
Ne Pensylvánie, ale Michigan, stát svojí velikostí i automobilovým průmyslem podobný Česku, byl tím místem, kde se rozhodovalo o vítězi prezidentských voleb v USA.

Bývalý velvyslanec v USA Petr Kolář: Trumpovi voliči v průzkumech lhali

5.November » Deník.cz
Ačkoliv předvolební průzkumy v letošních amerických prezidentských volbách jasně favorizovaly demokratického kandidáta Joea Bidena před dosavadním prezidentem Donaldem Trumpem, prozatímní výsledky před kompletním sečtením hlasů ukazují velmi vyrov...

Čínský virus dostal Trumpa na kolena

2.November » Deník.cz
Nebude to ani tak Joe Biden, jako koronavirus, který zřejmě zabrání tomu, aby Donald Trump pokračoval jako prezident USA další čtyři roky. „Čínský virus“, jak Trump nazývá covid-19, zničil většinu pozitiv jeho čtyřletého vládnutí, a to i pokud jde...

Vítěz bere vše. Zvláštnosti a podivnosti amerických prezidentských voleb

30.October » Deník.cz
Kdyby i příští úterý se prezidentem USA stal ten, kdo získal méně hlasů voličů, nejde o podvod, ale o jednu ze zvláštností archaického amerického volebního systému.

Poslední šance. Trump zkouší zopakovat rok 2016

29.October » Deník.cz
Donald Trump dostal už v minulých prezidentských volbách o dvě procenta méně než jeho soupeřka Hillary Clintonová. V amerických podmínkách jde o téměř tři miliony hlasů. Jenže na nejvyšší počet hlasů se v amerických prezidentských volbách nehraje....

Luboš Palata: V těchto dnech slaví státní svátky skoro celá střední Evropa. Ale každý něco jiného

28.October » Český rozhlas Plus
Na přelomu října a listopadu se ve střední Evropě téměř všude připomínají státotvorná výročí. Když se člověk podívá do kalendáře, zjistí, že jejich základ je často jiný.
Teodor Marjanovič - Český novinář
Béla Bugár - Slovenský politik maďarské národnosti
Štefan Füle - Český diplomat a politik
Mykola Azarov - Ukrajinský politik

Tato informační stránka o Luboš Palata zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Luboš Palata" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes