Ondřej Boleslav Petr

Vztahuje se k

LITERATURA: Stále záhadnější autorství Slezských písní

21.prosince » Neviditelný Pes
Tento rok a rok příští jsou roky jubilejních výročí Petra Bezruče. V září 2017 uplynulo 150 let od narození básníka (15. září 1867) a v únoru 2018 bude rovných 60 let od jeho úmrtí (17. února 1958).

Petr Bezruč či Ondřej Boleslav Petr?

23.října » Klub knihomolů
Slezské písně od svého vydání v roce 1903 nejen vzbuzovaly zájem pro svoji básnickou výjimečnost, ale provokovaly otázkami týkajícími se nejasného autorství. Kdo se skrývá za pseudonymem Petr Bezruč? A je tento muž skutečně autorem této sbírky, či...

Muzeum připravilo nové vydání Slezských písní

12.září » Týden.cz
Slezské zemské muzeum v Opavě připravilo nové vydání Slezských písní. Ke 150. výroční narození autora této sbírky Vladimíra Vaška vystupujícího pod pseudonymem Petr Bezruč dostala každá z osmi desítek básní svou ilustraci.

Muzeum Těšínska připomene 150 let od narození basníka Bezruče

6.září » Týden.cz
Muzeum Těšínska připomene 150 let od narození básníka Petra Bezruče. Ve své karvinské výstavní síni chystá expozici, která přiblíží život a dílo slezského barda.

Před usnutím

23.ledna » Revolver Revue
Bylo nám s bratrem pět šest let, rodiče tu a tam museli navečer pryč, jak už tak rodiče někdy musí, a tak nás hlídala babička, která pocházela ze slezských Kravař. Pohádky na dobrou noc nebyly její žánr, ač uměla vyprávět krásně – myslím, že...

Petr Bezruč nenapsal Slezské písně!

8.května » Student-point.cz
Proč existují pochybnosti v autorství Petra Bezruče? Kdo tedy napsal Slezské písně? A jaký na to má názor Jaromír Nohavica?
Petr Bezruč - Český básník
Karel Čapek - Český spisovatel
ČSSD - Přední levicová politická strana

Tato informační stránka o Ondřej Boleslav Petr zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Ondřej Boleslav Petr" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes