15
new stories - click to show

Jiří Potůček

Related to

Hrobodomy v Ležákách se konečně dočkaly zásahu restaurátorů

16.December » Chrudimský deník
Památník Ležáky je kvůli protiepidemickým opatřením uzavřen veřejnosti, ale pokračují v něm restaurátorské práce na architektonických prvcích pietního území.

Průvodce: Silver A

16.November » výběžek.eu
V ediční řadě Průvodce nakladatelství Academia vyšla v roce 2018 knížečka s názvem Silver A autora Pavla Šmejkala, který je autorem (či spoluautorem) řady knih, věnovaných odboji v době druhé světové války. Záměrně jsem napsal knížečka. Oproti ost...

Poslední úkryt vysílačky Libuše, kterou parašutisté volali do Londýna

8.October » Paměť národa
Radista výsadkové skupiny Silver A Jiří Potůček se 28. června 1942 přemístil do nového úkrytu u sedláka Antonína Burdycha v osadě Končiny u Červeného Kostelce. O dva dny později ho zde dopadlo gestapo.

Poslední úkryt vysílačky Libuše, kterou parašutisté volali do Londýna

12.August » Paměť národa
Radista výsadkové skupiny Silver A Jiří Potůček se 28. června 1942 přemístil do nového úkrytu u sedláka Antonína Burdycha v osadě Končiny u Červeného Kostelce. O dva dny později ho zde dopadlo gestapo.

Dopravní situace - Dnes v 08:00

20.July » tudyNE.cz
ulice Legionářská, Pardubice VII, Pardubice, uzavřeno, stavební práce, Od 20.07.2020 08:00 Do 31.07.2020 23:59, Úplná ...

FOTO: Pietní akce důstojně uctily památku statečné sokolské odbojové skupiny

V Malých Svatoňovicích, na Bohdašíně u Červeného Kostelce a kosteleckých Končinách se konaly pietní akce, při kterých si lidé připomněli oběti, které za pomoc parašutistovi výsadku Silver A Jiřímu Potůčkovi přinesli stateční sokolští odbojáři ze s...

Nejen sokolové uctili památku popravených z odbojové skupiny S21B

V neděli se konala pietní akce k uctění památky odbojové skupiny S21B na třech místech v okolí Červeného Kostelce, kterou pořádala Sokolská župa Podkrkonošská -Jiráskova a město Červený Kostelec.

U památníků na Bohdašíně a na Končinách byly položeny květiny

Sokolská župa Podkrkonošská-Jiráskova a město Červený Kostelec uspořádali u památníků na Bohdašíně a na Končinách pietní setkání k uctění památky obětí odbojové skupiny S 21 B. U památníku na Bohdašíně byly položeny květiny a připomenuty osudy vše...

Sám dva týdny unikal gestapu. Posledního parašutistu ze Silver A Potůčka zastřelil český četník

2.July » ČT24
Přesně před 78 lety, 2. července 1942, padl poslední parašutista z výsadku Silver A Jiří Potůček. Dva týdny předtím za často velmi dramatických situací úplně sám unikal na východě Čech gestapu. Nevzdal se a bojoval až do konce.

Pamětníci vzpomenou na osudy odbojářů z S 21 B

Pietní setkání k uctění památky obětí odbojové skupiny S 21 B se uskuteční v neděli 5. července, a to hned na třech místech: v 10 hodin v Malých Svatoňovicích, v 10.45 v Bohdašíně a v 11.30 na Končinách.

Ležáky letos prvně bez projevů politiků, ale o to pietnější

24.June » Novinky.cz
Připomínka vyvraždění obyvatel Ležáků z 24. června 1942 se letos kvůli koronavirové pandemii uskutečnila v prostoru bývalé osady na Chrudimsku v komorním duchu bez projevů politiků a ceremonií. Masovou akci s účastí až tří tisíc lidí nahradil pros...

Víme všechno o tragédii Ležáků? Historici ano, ale je třeba informovat veřejnost, říká Vojtěch Kyncl

Východočeská obec Ležáky se stala obětí pomsty nacistů po útoku parašutistů na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Postihl ji stejný osud jako Lidice.

Tato informační stránka o Jiří Potůček zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jiří Potůček" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes