15
new stories - click to show

Marie Reslová

Related to

Dramatik Tomáš Dianiška hledá v moderních dějinách potenciál dojemnosti i hrůzu. Teď chystá hru Špinarka

6.August » Víkend
První hru Googling and Fucking napsal před 11 lety. Dnes je autorem 24 divadelních textů. Publikum jeho příběhy i humor miluje a od kritiků dostává jednu cenu za druhou.

Mišimův sen o krásné smrti

Jednou ze dvou premiér, které po pandemické pauze nabídlo Studio Hrdinů na konci své sezony s podtitulem „možnosti sebevraždy“, byl Zlatý řez inspirovaný osobností japonského spisovatele Jukia Mišimy.

Některá divadla ruší prázdniny, sezona jim kvůli covidové uzávěře začala v létě, kdy obvykle končí

18.June » Víkend
Pražské scény uvedou premiéry, které nazkoušely během covidové uzávěry. Nasazují i divácky nejoblíbenější kusy. Snaží se tak nahradit tržby za neodehraná představení.

V hlučném světě bůh mlčí, režisér Jan Nebeský s divadelním spolkem Jedl mu ale dává slovo

16.April » Víkend
Titul Divadlo roku jej minul o pouhý hlas. Spolek Jedl ale při udílení cen kritiků uspěl třikrát. Především představení Zahradníček/Vše mé je tvé se stalo inscenací roku.

Čekání na ředitele

Hledání nového šéfa Slováckého divadla v Uherském Hradišti uvízlo – částečně kvůli koronavirové pandemii – v časové tísni. Průběh výběrového řízení tak nedává velkou naději, že v něm divadlo získá kompetentního šéfa.

Hrdinové jako my (No. 3)

28.October » Divadelní noviny
V neděli návštěvníkům Palm Off Festu představilo svou druhou produkci pořadatelské Divadlo pod Palmovkou – tentokrát v podkrovním sále Studia PalmOFF v podání souboru F. X. Kalby, tvořeném herci DpP a jejich přáteli.

Jubilantce popřál ke stým narozeninám celý domov ve Velkých Hamrech

23.September » Naše Jablonecko
Jako velkou slavnost pojalo vedení Domova důchodců ve Velkých Hamrech sté narozeniny paní Marie Reslové. Zahrát jubilantce přijela ve čtvrtek 19. září hudební skupina Kapelníci ze Zásady, a během slavnosti si s ní přiťuklo takřka padesát obyvatel ...

Čumět exotickým bytostem do soukromí. Na Štvanici se hraje divadlo s mimozemšťany

9.June » Aktuálně.cz
Jako zvířata v zoo si diváci mohou prohlížet exotické bytosti v "adaptačním táboře pro mimozemšťany", který vyrostl na pražské Štvanici.

Činohra Národního divadla - Stavovské divadlo - "Krvavá svatba"

22.April » Národní divadlo
Národní divadlo je jedním ze symbolů české národní identity a kulturního dědictví, usilující o nejvyšší uměleckou kvalitu.

Činohra Národního divadla - Stavovské divadlo - "Krvavá svatba"

10.April » Národní divadlo
Národní divadlo je jedním ze symbolů české národní identity a kulturního dědictví, usilující o nejvyšší uměleckou kvalitu.

Převýchova mužů radikálním feminismem. Divadelní adaptace románu Hůlové se nepovedla

6.April » Aktuálně.cz
Scénický převod dystopické knihy, v níž radikální feministky převychovávají muže, obnažuje povrchnost a tezovitost vize Petry Hůlové.

Tato informační stránka o Marie Reslová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Marie Reslová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes