15
new stories - click to show

Martin Špelda

Related to

Premiéru Ibsenova dramatu odehraje Činoherní studio pro diváky na internetu

27.November » iRegiony Impuls
Činoherní studio v pátek uvede první premiéru nové sezony. Protože naživo to kvůli koronaviru stále nejde, bude Heda Gablerová, slavné drama norského autora Henrika Ibsena, k vidění na youtubovém kanálu ústecké činohry. Bude to vůbec první přímý p...

Bez roucha: ideální oddechovka do dnešní doby

18.October » Kulturio.cz
Září se v divadlech neslo ve znamení odložených premiér. Nejinak tomu bylo také v pražském Divadle v Dlouhé. The post Bez roucha: ideální oddechovka do dnešní doby appeared first on Kulturio.cz .

Josef Špaček ve dvou rolích

20.September » Opera PLUS
Koncert Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica "Špaček hraje a diriguje" byl situován do baziliky Všech svatých v České Lípě. Průvodním slovem provázel Petr Kadlec. The post Josef Špaček ve dvou rolích appeared first on OperaPlus .

i Flautisti Ensemble – na koncertě při svíčkách „Sladká dáma“

20.September » Opera PLUS
Název „Sladká dáma“ je básnické pojmenování zobcové flétny, nástroje, který dominoval v souboru i Flautisti Ensemble na koncertě v kostele Svaté Barbory v Zahrádkách. Festival Lípa Musica měl šťastnou ruku při situování koncertu barokní hudby do v...

„Když se smějete a máte u toho maličkou slzu.“ Ve věku 82 let zemřel oscarový režisér Jiří Menzel

7.September » Kinobox.cz
V sobotu 5. září 2020 zemřel ve věku 82 let významný český režisér, scenárista a příležitostný herec Jiří Menzel. Držitele Oscara za snímek Ostře sledované vlaky (1966) a jednoho z předních představitelů tzv. Československé nové vlny trápily někol...

Sofoklés: Élektra. Inscenace, která díky překladu i hercům hřmí a rezonuje s dneškem

5.September » ČRo
V Divadle v Dlouhé se nahrávala rozhlasová adaptace inscenace Hany Burešové Élektra. Titulní postava v ní až posedle uvažuje o tom, že každá vina musí být potrestána.

Ústecké Činoherní studio nebude mít do další sezony nové logo

28.July » ČRo Sever
Činoherní studio v Ústí nad Labem nevstoupí po prázdninách do 49. sezóny s novým logem a jiným stylem plakátů, programů a dalších propagačních materiálů.

RECENZE: Ústecká bouřící se Antigona vrací punku jeho pravý smysl

16.June » iDNES.cz
Kreón s kytarou, Isména se saxofonem, Antigona a Haimón u mikrofonu. Nejvýraznějším momentem ústeckého nastudování Sofoklova dramatu Antigona je bezpochyby punková píseň Fuck You, Daddy, jejíž název se dokonce dostal do podtitulu inscenace.

Zátopek: Odložení premiéry a nová série fotografií

27.May » Kinobox.cz
Premiéra filmu režiséra Davida Ondříčka Zátopek, který se věnuje příběhu nejlepšího československého atleta všech dob, čtyřnásobnému olympijskému vítězi Emilu Zátopkovi, se odkládá na příští léto.

Clown Bilbo bloguje (No. 82)

Od čtenáře -- Nehraje se, neučí se. Pod rouškou usebrání se... medituje!... aneb Stále stejnej, kacíř.

Když potlesk a zpěv nestačí

Od prvního dubna mohou lidé na webových stránkách MDP vyjádřit podporu a poděkování zdravotníkům a příslušníkům integrovaného záchranného systému zakoupením dárkového poukazu na představení.

Čtvrtá opice: vize pro budoucnost!

25.March » Opera PLUS
Jen málokdo by čekal, jak rychle se mohou změnit jistoty ve zbytečnosti, cennosti v odpad a opomíjené tradice v poslední pevný bod. Poslední dny nás řádně poučily o tom, jaké jsou ty naše trvalé hodnoty, co je zodpovědnost, a co vlastní prospěch, ...

Tato informační stránka o Martin Špelda zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Martin Špelda" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes