15
new stories - click to show

Jan Štursa

Related to

Novoměstská ZUŠ se několikrát stěhovala. Oslavy 70. výročí založení budou v novém

Základní umělecká škola Jana Štursy v Novém Městě na Moravě slaví 70 let od svého založení. Tehdy sídlila ještě jako hudební ústav jen přes ulici od současného sídla.

Vincenc Makovský v expozici ART IS HERE

KRESBY SOCHAŘŮ II Kresby jednoho z nejvýznamnějších českých sochařů 20. století představují ceněnou součást jeho díla. Možná je to dáno i tím, že Makovský původně studoval malířství na Akademii výtvarných umění v Praze (1919–1922). Kvůli konfliktu s…

Na krajské přehlídce zabodovali také mladí divadelníci z Jihlavy

Krajská soutěž dětských divadel a dětských recitátorů se letos konala v pondělí 25. dubna v Třebíči. V Národním domě ji pořádal tamní Dům dětí a mládeže Třebíč. Lektorský sbor, několikrát se členové ohradili proti názvu porota, pracoval ve složení J…

Poslání Základní umělecké školy

V letošním roce slaví novoměstská Základní umělecká škola Jana Štursy 70. výročí založení. Při této příležitosti nám dovolte malé zamyšlení nad významem a posláním ZUŠ.

Významné výročí narození architekta Pavla Janáka

Dneškem uplynulo 140 let od narození významného českého architekta, urbanisty, teoretika a historika architektury, návrháře nábytku i bytových doplňků a v neposlední řadě učitele…

Nové Město na Moravě: Základní umělecká škola Jana Štursy slaví sedmdesátiny

Když se do našeho města zatoulala múza, začala měnit místní těžký život v tvořivou symfonii. Od školního roku 1951-1952 již mohli jejímu učení naslouchat hudebníci ve vlastní budově.

Město z keramiky: podívejte se, co vytvořili nadaní školáci z Vysočiny

28.January » Třebíčský deník
Nové Město je dvakrát. Návštěvníci biatlonového ráje na Vysočině mohou před budovou Základní umělecké školy Jana Štursy obdivovat unikátní keramickou výstavu.

Vypravěč příběhů pracuje s tím, jakou máme představivost a obrazotvornost

Když někomu něco vyprávíte, samozřejmě ho chcete zaujmout, a ne unudit. Co je tedy nejdůležitější při vyprávění příběhů?

Tato informační stránka o Jan Štursa zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jan Štursa" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes