15
new stories - click to show

Jan Messner

Related to

Šli na pomoc turistovi, zaplatili za to životem. Tragickou událost si o víkendu připomněli záchranáři

18.January » Liberecká Drbna
Již šestačtyřicet let vyráží zástupci Horské služby ke Sněžce, aby zde položili věnec a zavzpomínali na své kolegy, kteří položili život při snaze o záchranu jiného člověka. Letos byla ale vzpomínka obzvlášť komorní.

Před 45 lety si Sněžka vybrala první oběti na životech horských záchranářů

16.January » Seznam Zprávy
Na úpatí Sněžky si ve čtvrtek horští záchranáři připomněli památku kolegů, kteří v roce 1975 zahynuli ve službě. Členové krkonošské Horské služby se stali prvními československými profesionálními záchranáři, kteří zaplatili cenu nejvyšší. Na slune...

Krkonošští záchranáři získali v náročných závodech celkově bronz

/FOTOGALERIE/ Memoriál Jana Messnera a Štefana Spusty, členů Horské služby, kteří zahynuli při záchranné akci na Sněžce v roce 1975, o víkendu v Krkonoších skončil. Závodů se zúčastnilo 16 dvoučlenných družstev.

Krkonošské družstvo záchranářů ovládlo obří slalom

Memoriál Jana Messnera a Štefana Spusty, záchranářů Horské služby, kteří zahynuli při záchranné akci na Sněžce v roce 1975 o víkendu v Krkonoších skončil.

FOTO: Skialpy, slalom, ošetření, převoz. Horská služba piluje v Krkonoších

Na počest Štefana Spusty a Jana Messnera, kteří v roce 1975 zahynuli při záchranné akci na Sněžce, se koná tradičně v Krkonoších Mezinárodní soutěž Horské služby.

V Krkonoších závodí členové Horských služeb

V Krkonoších vrcholí 41. ročník Mezinárodní soutěže Horské služby. Memoriálu Štefana Spusty a Jana Messnera, kteří v roce 1975 zahynuli při záchranné akci na Sněžce, se účastní Horské služby z Čech i ze zahraničí. Cílem je prověření zdatnosti a do...

Členové Horské služby nasazují životy pro jiné. V březnu mají svůj den

26.March » Liberecký deník
Krkonoše – Několik desítek členů Horské služby (HS) i turistů se v neděli odpoledne sešlo u pomníku lyžařů Bohumila Hanče a Václava Vrbaty na Zlatém návrší v Krkonoších. Ti zahynuli během rychlostního závodu na 50 kilometrů právě 24. března 1913.

Pieta: Chtěli zachránit život a sami zahynuli

17.January » Krkonošský deník
Krkonoše - Členové české Horské služby a polského GOPR na Sněžce se ve středu účastnili pietní akce.Vystoupali na úbočí hory a připomněli si tragédii z roku 1975, při níž zahynuli členové HS Štefan Spusta a Jan Messner.

Záchranáři cvičí se psy zásah v lavině, kvůli počasí nemohli na Sněžku

16.January » iRegiony Impuls
Vítr, sníh a viditelnost na půl metru v Krkonoších komplikovaly cvičení horských záchranářů se psy i jejich výstup na Sněžku. První výcvikové stanoviště bylo u Richtrových bud, kde lavinoví psi vyhledávali zahrabané lidi a svou oblíbenou hračku př...

Záchranáři cvičí se psy zásah v lavině, kvůli počasí nemohli na Sněžku

16.January » iDNES.cz
Vítr, sníh a viditelnost na půl metru v Krkonoších komplikovaly cvičení horských záchranářů se psy i jejich výstup na Sněžku. První výcvikové stanoviště bylo u Richtrových bud, kde lavinoví psi vyhledávali zahrabané lidi a svou oblíbenou hračku př...

Tato informační stránka o Jan Messner zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jan Messner" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes