15
new stories - click to show

Jan Messner

Related to

Horská služba si připomněla památku tragicky zahynulých kolegů

17.January » Krkonošský deník
Členové české a polské Horské služby a její příznivci si v neděli tradičně připomněli tragédii z roku 1975, při níž zahynuli dva její členové Štefan Spusta a Jan Messner.

Horští záchranáři Štefan a Jan zemřeli na Sněžce: Kolegové uspořádali krásnou vzpomínku

17.January » Blesk.cz
V roce 1975 na Sněžce za mrazivého počasí uklouzl turista a zřítil se z hory dolů. Dva záchranáři Štefan Spusta a Jan Messner se mu vydali okamžitě na pomoc, přestože neměli potřebné vybavení. Celá záchrana skončila tragédií a zemřeli oba dva muži i…

Členové Horské služby uctili památku kolegů Spusty a Messnera

16.January » Naše Jablonecko
Jako každý rok i dnes členové české a polské horské služby i její příznivci si připomněli tragédii z roku 1975, při níž zahynuli dva členové HS Štefan Spusta a Jan Messner. Záchranáři na úbočí položili věnec ke křížku, který tragickou událost připom…

Šli na pomoc turistovi, zaplatili za to životem. Tragickou událost si o víkendu připomněli záchranáři

18.January » Liberecká Drbna
Již šestačtyřicet let vyráží zástupci Horské služby ke Sněžce, aby zde položili věnec a zavzpomínali na své kolegy, kteří položili život při snaze o záchranu jiného člověka. Letos byla ale vzpomínka obzvlášť komorní.

Před 45 lety si Sněžka vybrala první oběti na životech horských záchranářů

16.January » Seznam Zprávy
Na úpatí Sněžky si ve čtvrtek horští záchranáři připomněli památku kolegů, kteří v roce 1975 zahynuli ve službě. Členové krkonošské Horské služby se stali prvními československými profesionálními záchranáři, kteří zaplatili cenu nejvyšší. Na slunečn…

Krkonošští záchranáři získali v náročných závodech celkově bronz

/FOTOGALERIE/ Memoriál Jana Messnera a Štefana Spusty, členů Horské služby, kteří zahynuli při záchranné akci na Sněžce v roce 1975, o víkendu v Krkonoších skončil. Závodů se zúčastnilo 16 dvoučlenných družstev.

Krkonošské družstvo záchranářů ovládlo obří slalom

Memoriál Jana Messnera a Štefana Spusty, záchranářů Horské služby, kteří zahynuli při záchranné akci na Sněžce v roce 1975 o víkendu v Krkonoších skončil.

FOTO: Skialpy, slalom, ošetření, převoz. Horská služba piluje v Krkonoších

Na počest Štefana Spusty a Jana Messnera, kteří v roce 1975 zahynuli při záchranné akci na Sněžce, se koná tradičně v Krkonoších Mezinárodní soutěž Horské služby.

V Krkonoších závodí členové Horských služeb

V Krkonoších vrcholí 41. ročník Mezinárodní soutěže Horské služby. Memoriálu Štefana Spusty a Jana Messnera, kteří v roce 1975 zahynuli při záchranné akci na Sněžce, se účastní Horské služby z Čech i ze zahraničí. Cílem je prověření zdatnosti a dove…

Členové Horské služby nasazují životy pro jiné. V březnu mají svůj den

26.March » Liberecký deník
Krkonoše – Několik desítek členů Horské služby (HS) i turistů se v neděli odpoledne sešlo u pomníku lyžařů Bohumila Hanče a Václava Vrbaty na Zlatém návrší v Krkonoších. Ti zahynuli během rychlostního závodu na 50 kilometrů právě 24. března 1913.

Pieta: Chtěli zachránit život a sami zahynuli

17.January » Krkonošský deník
Krkonoše - Členové české Horské služby a polského GOPR na Sněžce se ve středu účastnili pietní akce.Vystoupali na úbočí hory a připomněli si tragédii z roku 1975, při níž zahynuli členové HS Štefan Spusta a Jan Messner.

Tato informační stránka o Jan Messner zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jan Messner" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes