15
new stories - click to show

Václav Švéda

Related to

Mašínové na mušce aneb Palba z osmi úhlů: Vladimír Hradec (6.)

22.April » Paměť národa
Nevěděl nic o útocích bratrů Mašínů, přesto takzvaný „zbrojíř“ v roce 1955 dostal v monstrprocesu 22 let vězení. Ve vyprávění se dozvíte, jak to chodilo v komunistickém vězení, a také jak probíhala příprava vězně na zinscenovaný proces.

Mašínové na mušce aneb Palba z osmi úhlů: Stanislav Rošický (5.)

4.April » Paměť národa
Těšil se na dovolenou s tátou, zabil mu ho Josef Mašín. Stanislavu Rošickému bylo devět let, když Josef Mašín 2. srpna 1952 zastřelil jeho otce. Tragédie se odehrála při přepadení auta, které vezlo výplaty pro zaměstnance národního podniku Kovolis H…

Snímek Bratři se stal nejlepším filmem roku. Natáčel se i na Berounsku

Nejlepším českým filmem uplynulého roku se stal snímek Bratři, pojednávající o činnosti skupiny kolem sourozenců Mašínových. Ocenění udělené Českou filmovou a televizní akademií bylo vyhlášeno v sobotu v rámci předávání tradičního ocenění Český lev.

Mašínové na mušce. Palba z osmi úhlů: Milan Paumer (4.)

13.February » Paměť národa
Byl jedním z hlavních aktérů událostí okolo bratrů Mašínů. V seriálu očitých svědectví přinášíme jeho vyprávění, podívejte se na klíčové pasáže z rozsáhlé videovýpovědi.

Mašínové na mušce. Palba z devíti úhlů: Milan Paumer (4.)

8.February » Paměť národa
Byl jedním z hlavních aktérů událostí okolo bratrů Mašínů. V seriálu očitých svědectví přinášíme jeho vyprávění, podívejte se na klíčové pasáže z rozsáhlé videovýpovědi.

Mašínové na mušce aneb Palba z devíti úhlů: Björn Grunert (3.)

9.January » Paměť národa
Josef Mašín musí mít při svých návštěvách Německa podivný pocit. Usíná totiž na stejném místě, jako když vysílený padal do mátožného spánku před 70 lety. A jí jako tehdy švestková povidla, už je ale nemusí krást. Björn Grunert u toho tehdy byl jako …

Bratři Mašínové: Legendy odboje, vlci československé historie

8.December » Seznam Médium
Ve stínu studené války v komunisty ovládaném Československu vzniká odbojářská skupina, jejíž počínání se zapíše do učebnic historie a bude vzbuzovat kontroverzi do dnešních dnů.

Pepa Mašín je tvrďák i cíťa. Zabít ho chtěli komouši i africký diktátor, říká autor nové knihy

4.December » CNN Prima NEWS
Josef Mašín dělá dojem drsňáka, uvnitř je ale citlivka. Pokud ho má většina Čechů za vraha, bolí jej to. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to říká novinář Filip Saiver, kterému o Mašínovi vychází nová kniha. Jedna z nejpozoruhodnějších postav studené v…

Mráz pod palmami. Jak vznikala nová kniha o Josefu Mašínovi

29.November » Forbes
„Nejhezčí a nejsmysluplnější práce, kterou jsem v životě dělal,“ říká redaktor Filip Saiver o své knize, která právě vychází.

Ani bezcitní vrazi, ani hrdinové odboje. Velký film o Mašínech potřebujeme, ale Bratři jsou mdlé dílo

23.November » A2larm
Snímek režiséra (a vzdáleného příbuzného protagonistů) Tomáše Mašína se nepřiklání ani na jednu stranu pomyslného sporu o skupinu bratří Mašínů.

Režisér Jan Novák: Mašínové jsou zvláštní živočišný druh

17.November » Novinky.cz
Před sedmdesáti lety Ctirad a Josef Mašínovi a Milan Paumer došli od československých hranic až do americké zóny v Berlíně. Trvalo jim to téměř měsíc. Dva jejich kamarádi, Václav Švéda a Zbyněk Janata, do cíle nedorazili. Velký příběh studené války …

Loupili a zabíjeli, přesto je mnozí považují za hrdiny. Bratři Mašínové dodnes vzbuzují vášně

9.November » Seznam Médium
Bezpochyby jedna z nejvíce kontroverzních skupin, kterou jedni obdivují, druzí zavrhují. Bratři Mašínové, synové hrdiny protinacistického odboje, a jejich činy, které dodnes rozdělují společnost.

Tato informační stránka o Václav Švéda zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Václav Švéda" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes