Georg Philipp Telemann

Vztahuje se k

Telemannův Mesiáš a Bchova kantáta

18.srpna » Rádio Proglas
Stěžejní skladbou nedělního večerního Koncertu duchovní hudby bude oratorium „Mesiáš“ od Georga Philippa Telemanna. Po něm se rozezní jedna z duchovních kantát Johanna Sebastiana Bacha.

Telemannem zhudebněný Davidův žalm

23.června » Rádio Proglas
Přestože slova biblického žalmu zní: „Bože, ztišením se sluší Tě chválit“, nedoporučuji vám vypínat rádio. Tento text budeme vysílat zhudebněný a jeho poslech určitě stojí za to.

Nové desky 17/2018 - od Janelle Monáe přes Willie Nelsona po Blossoms

30.dubna » musicserver.cz
Tento týden se konečně dočkali fanoušci Američanky Janelle Monáe, Angličana Matta Cardlea a Čecha Lipa, kteří vydávají svá nová alba po čtyřech a více letech. K nim pak přibyde countryový bard Willie Nelson, indie rockeři Blossoms či soundtrack du...

Dvě sepolcro kantáty

30.března » Rádio Proglas
Polední Hudební siesta Bílé soboty nabídne duchovní kantáty k Božímu hrobu – Telemannovu a Buxtehudeho.

Čtyřicáté Pardubické hudební jaro přiveze také Francouze

20.března » Pardubický deník
Pardubice – Ve čtvrtek v Rytířském sále pardubického zámku zazní díla Georga Philippa Telemanna, Michela Blaveta a dalších skladatelů v podání francouzského souboru Les Folies Francoises.

Týden s hudbou

19.března » Opera PLUS
Co přinese tento týden? Výběr aktualit klasické hudby, opery a tance od 19. do 25. března 2018 255 Zahraničí Dramaturgie Slovenské filharmonie … The post Týden s hudbou appeared first on OperaPlus .

Premiéra Brockesových pašijí

17.března » Rádio Proglas
Roku 1716 napsal Georg Philipp Telemann pašije, které své pojmenování dostaly podle jejich libretisty Bartholda Heinricha Brockese. Na Radiu Proglas zazní poprvé.

Hobojista Veverka vydal album s členy Berlínské filharmonie, Zelenkovy sonáty zahrají také v Praze

29.ledna » Bleskově.cz
Při březnovém koncertu v Praze hobojista Vilém Veverka pokřtí album sonát Jana Dismase Zelenky, které natočil se souborem Ensemble Berlin Prag.

Hobojista Veverka natočil album s hráči Berlínské filharmonie

27.ledna » Kultura Deník.cz
Hobojista Vilém Veverka vydal album nahrané s mezinárodním souborem Ensemble Berlin Prag, který tvoří hráči Berlínské filharmonie.

Koncert Lobkowiczkého salonu: Consortium Conservatorium

11.ledna » Informuji.cz
V pořadí druhý koncert Lobkowiczkého salonu, kde představujeme mladé... | Praha 1 - (2018-01-22 18:00:00 - 2018-01-22 00:00:00)

Baroko třikrát jinak

27.listopadu » Opera PLUS
Zpívejte Hospodinu, nazvalo Collegium 1704 další abonentní program v pražském Rudolfinu. Koncert obsáhl duchovní moteta tří barokních autorů. Od každého jiný typ v jiném stylu, všechna nicméně v dokonalé interpretaci, v nádherné symbióze slova a h...

Cecílie a píšťalka

19.listopadu » Opera PLUS
„Děkujeme,“ říká zřetelně muž na pódiu Dvořákovy síně do potlesku a strká nástroj do náprsní kapsy. Když na něj před chvílí hrál, pohrával si s tóny jako nezbedný kluk. Když zrovna nehrál, usmíval se a snažil se spoluhráče současně povzbudit i odb...
Václav Luks - Český dirigent, cembalista

Tato informační stránka o Georg Philipp Telemann zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Georg Philipp Telemann" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes