15
new stories - click to show

Petr Uhl Český levicově orientovaný novinář a politik

Related to

Saša Vondra: Polská Solidarita nás naučila solidaritě

29.December » Reflex.cz
O své první cestě do Polska, o setkávání na hranicích v horách a o předrevoluční i porevoluční spolupráci

Roky Charty 77

28.December » Český rozhlas Plus
Jaký byl důvod vzniku a vůbec i smysl Charty 77? Nad tím se zamýšlí publicista Ivan Štern v repríze prvního dílu cyklu dokumentárních pásem Roky Charty.

Na poháry musím každý rok přistavět regál, usmívá se mistr republiky v rally Václav Pech mladší

22.December » Rádiožurnál
„Motorku řídit umím, ale stýskalo by se mi na ní po lidech,“ říká o možném startu na Dakaru automobilový mistr republiky v rally Václav Pech.

„Od morální k demokratické revoluci?“

18.November » blog.idnes.cz
Před pár měsíci jsem v počítači našel původní verzi svého skandálního článku "O mravním smyslu Charty77“, který vyšel v listopadu 2013 v Lidových novinách.

Mýtus Charta 77? Málo se to ví, ale uvnitř iniciativy byly hned tři názorové proudy

17.November » Český rozhlas Plus
Dlouhotrvající protest založený na jednoduché výzvě státu, aby dodržoval, k čemu se sám zavázal. Jaký je dnes odkaz Charty 77?

Ivo Cerman: „Od morální k demokratické revoluci.“

17.November » Blogy aktuálně.cz
Před pár měsíci jsem v počítači našel původní verzi svého skandálního článku O mravním smyslu Charty77“, který vyšel v listopadu 2013 v Lidových novinách. V úctě k dnešnímu výročí Listopadu ji zde zveřejňuji:

Významné postavy 17. listopadu: Drahomíra Dražská svou lží o mrtvém studentovi urychlila pád komunistů

17.November » eXtra.cz
Říká se, že pero je mocnější než meč. Svým způsobem to byl právě psací nástroj, který urychlil sametovou revoluci. Novinář Petr Uhl (79) totiž přišel se zprávou, že při demonstraci 17. listopadu 1989 zabili studenta Martina. Byla to tato věta, kte...

Pravda o smrti studenta Šmída a 17. listopad: Exkluzivní nahrávka jako důkaz. Divadlo podle scénáře tajných služeb USA. Záhada

16.November » ARFA.cz
Akce “Smrt studenta Šmída” překlopila v roce 1989 skomírající knedlíkové nepokoje v revoluci. Verze “Šmíd”... The post Pravda o smrti studenta Šmída a 17. listopad: Exkluzivní nahrávka jako důkaz. Divadlo podle scénáře tajných služeb USA. Záhada m...

Příběh novinářky a disidentky Otty Bednářové: Boj se lhostejných

25.October » Deník.cz
Otta Bednářová vyslechla 23. října 1979 rozsudek v procesu se členy Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných (VONS). Bylo jí 52 let a měla závažné zdravotní problémy. Soud ji poslal do vězení na tři roky za podvracení republiky.

Stanislav Novotný - Havel a StB.

24.October » Nová republika
Stanislav Novotný 24. 10. 2020 Arfa Propaganda skřípe jako rozladěné housle. Ze ztráty iluzí vás okamžitě rozbolí hlava Začátkem 90. let se lidé kolem Jana Rumla snažili zlikvidovat veškeré materiály o minulosti Václa Havla a jeho rodiny. Musela z...

Boj se lhostejných. Příběh novinářky a disidentky Otty Bednářové

23.October » Paměť národa
Otta Bednářová vyslechla 23. října 1979 rozsudek v procesu se členy Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných (VONS). Bylo jí 52 let a měla vážné zdravotní problémy. Do vězení na tři roky ji soud poslal za podvracení republiky.

Tato informační stránka o Petr Uhl zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Petr Uhl" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes