15
new stories - click to show

Jitka Zezulová

Related to

Kameny zmizelých připomínají v Kroměříži další smutné příběhy

Kroměříž má od konce listopadu celkem 15 kamenů zmizelých. Ty poslední byly instalovány ve Vodní ulici. Připomínat mají rodinu doktora Löffa, jeho bratrů a dětí, kteří se z Kroměříže ztratili v roce 1942 v době holokaustu.

Kronikáři by měli psát rukou a ne na počítači, říká ředitelka archivu

Kolik stál Novákovic dům, kolik se sklidilo obilí, kdy přiletěli tento rok vlaštovky a mnoho dalších údajů. Touha lidí zaznamenat co se kolem nás odehrává je tu odedávna. Stejně jako kroniky.

Schválená stavba nové krajské nemocnice? Na Kroměřížsku budí nevoli

Krajští zastupitelé schválili na svém posledním letošním zasedání v pondělí 16. prosince výstavbu nové krajské nemocnice ve Zlíně-Malenovicích. Projekt za osm miliard korun podpořilo 23 z 38 zastupitelů. Čtrnáct hlasujících bylo proti a jeden se z...

Na návštěvě v archivu aneb ze starého papíru se může vyklubat cenný kousek

Státní okresní archiv v Kroměříži vznikl v roce 1955. O pět let později se navíc spojil s okresním archivem v Holešově. Od té doby nashromáždil tisíce fotek a nepřeberné množství písemných dokumentů, které zachycují lidský život v celé jeho podobě.

Zmizeli znenadání, dnes znovu ožívají. Díky kamenům

Zběsilému řádění nacistů za druhé světové války se nevyhnula ani rodina kroměřížského židovského lékaře Felixe Pressera narozeného na sklonku 19. století. Se svou ženou Bedřiškou vychovával dva syny – Petra a mladšího Tomáše. Ani jeden člen rodiny...
Karel Havlíček Borovský - Český básnik
František Palacký - Český historik, politik, spisovatel

Tato informační stránka o Jitka Zezulová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jitka Zezulová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes