15
new stories - click to show

Jaroslava Adamová

Related to

Huba prořízlá. Dagmar Pecková a její jubilea

14.January » Reportermagazin.cz
Začněme přece jen obráceně, od té šedesátky. Zdá se dost neuvěřitelná, už jen proto, že Dagmar Pecková momentálně vypadá asi nejlíp za posledních dvacet (nebo možná i více) let. Což není lichotka, jen prosté konstatování faktu, které navíc sama pě...

Vánice. Vyprávění o tajemném cizinci z horské samoty

11.December » Radio Junior
Vánice uvězní Jima a malou Annu společně s jejich tetou na horské chatě. Znenadání se však v domě objeví podivný muž. Jak to dopadne?

F. M. Dostojevskij: Krokodýl. Jan Libíček v příběhu muže, který se zabydlel v krokodýlích útrobách

30.November » ČRo
Jméno Fjodora Michajloviče Dostojevského je synonymem velkých románů postihujících temné stránky lidské psychiky i drama věčného zápasu dobra se zlem. V autorově literárním odkazu však nechybí ani humoristická a satirická díla napsaná v téměř v go...

Dáma s bílou kočkou. Pohádka o zlé kletbě s Blankou Bohdanovou

12.October » Radio Junior
Hodná bílá sudička se pokusí změnit zlou sudbu své černé sestry. To nejtěžší ale bude muset vykonat princezna Bianka. Zvládne to?

Herecká šlechtična doslova nenáviděla přetvářku a faleš

7.October » NašeHvězdy.cz
Herečka Jaroslava Adamová (†87) byla svérázná dáma. Nikdy si nedávala pozor na pusu, a když jí byl někdo nesympatický, okamžitě mu to dala pocítit. Nezapomenutelná Jaroslava Adamov... Celý článek najdete na webu nasehvezdy.cz

Xervelli. Vyprávění o kouzelném ptáčkovi

26.August » Radio Junior
Xervelli je malý ptáček s peřím o sto a jedné barvě. A právě o tomto drobném zpěváčkovi, ale taky o princezně Mařince vypráví stejnojmenná pohádka.

Úžasné životy: Jaroslava Adamová podle Jan Čenského

15.August » ČRo 2 - Praha
Snad každý má herečku spojenou s výraznou rolí. Ať už v divadle, televizi, rozhlasové hře nebo některém z mála filmů, ve kterých se přes nesporné mistrovstí objevila.

Karel Jaromír Erben: Živá voda. Klasický příběh ze zlatého fondu naší pohádkové literatury

18.July » ČRo
Příběh o třech královských bratrech, kteří se postupně vydají do světa pro zázračnou vodu. Ta má navrátit jejich otci zdraví. S Borisem Rösnerem, Tomášem Töpfrem, Josefem Somrem, Jaroslavou Adamovou a dalšími skvělými herci.

Romain Rolland: Liluli. Protiválečná groteska francouzského nositele Nobelovy ceny za literaturu

9.May » ČRo 3 Vltava
Adamová, Voska, Sovák, Drbohlavová, Kemr nebo Filipovský v satirickém podobenství o lidstvu slepě se ženoucímu do války. Obnovená premiéra po více než třiceti letech.

Ludvík Aškenazy: Bylo to na váš účet. Trýznivé vzpomínky na období německé okupace

27.February » ČRo 3 Vltava
Hra oceněná za nejlepší režii na festivalu Prix Italia v roce 1964 figuruje v dějinách české rozhlasové hry jako přelomový titul zlatého věku české rozhlasové dramaturgie.

Stan a chýše. Miroslav Moravec v roli odvážného psa v dramatickém příběhu o trápení i naději

27.February » Radio Junior
Poslechněte si napínavý příběh, ve kterém má hlavní roli jeden výjimečný čtyřnohý hrdina. Osud mu připravil hodně utrpení, ale také setkání s dobrem.

Tato informační stránka o Jaroslava Adamová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jaroslava Adamová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes