15
nových článků - klikněte pro zobrazení

Martin Anders

Vztahuje se k

Unikátní výzkum: Násilí Češi odmítají, trestání dětí však tolerují. Co ovlivňuje výchovu?

8.července » CNN Prima NEWS
„Výchovný pohlavek“ či za trest přes zadek? Téma, které nadále rozděluje společnost. Jak odhaluje unikátní výzkum odborníků z psychiatrické kliniky 1. LF UK a VFN na téma vnímání a používání fyzických trestů v České republice, snaha dopřát dětem lep…

Další krok na cestě k dětství bez násilí, vítá novelu zakazující bití dětí ředitelka centra Locika

7.července » Rádio Praha
Patří k výchově dětí plácnutí, pohlavek či facka? Nově přijatý zákon říká jasné ne – fyzické tresty do výchovy nepatří. „Máme velkou radost, je to další velký krok na cestě k dětství bez násilí,“ chválí Petra Wünschová, ředitelka Centra Locika, kter…

Konec „pohlavkům“? Novela zákona zakazuje tělesné tresty

7.července » Rádio Praha
Patří k výchově dětí plácnutí či pohlavek? Senát schválil zákon, že fyzické trestání dětí je nepřípustnou výchovnou metodou. „Máme velkou radost, je to další velký krok na cestě k dětství bez násilí,“ říká Petra Wünschová, ředitelka Centra Locika, k…

Postoj rodičů k tělesným trestům se zlepšuje. Většina se jim chce vyhnout, ukázal výzkum

7.července » Forum24
Fyzické tresty nejčastěji používají lidé, kteří v dětství zažili stejné zacházení. Společnost se ale fyzickým trestům ve výchově postupně vzdaluje, ukázal výzkum odborníků z Psychiatrické kliniky 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Vojenské fak…

Postoj k fyzickým trestům se mění. Rodiče hledají nové cesty

3.července » Vědavýzkum.cz
Fyzické tresty nejčastěji používají lidé, kteří v dětství zažili stejné zacházení. Současná generace českých rodičů se snaží ze začarovaného kruhu násilí a bezmoci vymanit, ke svým dětem přistupovat lépe a budovat si s nimi zdravý vztah, který vydrž…

Bolest odezní, následky zůstávají. Bití dětí může poškodit paměť či imunitu

1.července » Vitalia.cz
Usměrnit, vychovat, nerozmazlit… Používání fyzických trestů si rodiče odůvodňují různě. Poznatky psychiatrů a psychologů ale ukazují, že efekt mají přesně opačný. Navíc dokáží trvale pozměnit fungování mozku a tím dítě poznamenat na celý život.

Průzkum: 41 procent rodičů nepoužívá fyzické tresty, většina se jim chce vyhnout

26.června » ČeskéNoviny.cz
Praha - Fyzické tresty jako plácnutí nebo pohlavek ve výchově svých dětí vůbec nepoužívá 41 procent rodičů. Asi 22,4 procent tyto tresty používá, pomáhají podle nich nastavovat hranice a motivovat...

Lékaři: Střevo a mozek tvoří osu

29.dubna » Tojesenzace.cz
Lidé s chronickými záněty střev trpí často úzkostmi, depresemi a dalšími psychickými potížemi. Nemoci, z nichž jedna sídlí ve střevech a druhá The post Lékaři: Střevo a mozek tvoří osu first appeared on Tojesenzace.cz .

Když zlobí psychika: Kdy stačí jít k praktikovi a kdy je třeba psychiatr?

27.dubna » mojezdravi.cz
Počet lidí, kteří užívají antidepresiva, stále stoupá. Od roku 2003 narostl trojnásobně, a v současné době se ještě přidaly psychické problémy vzhledem ke koronavirové karanténě. Mnoho pacientů ale jen polyká tablety a neřeší příčiny svých problémů …

Jak poznat, že blízký trpí duševní nemocí? Známý psychiatr radí, kdy zasáhnout a co určitě nedělat

2.dubna » Proženy.cz
Ty jsi fakt zralá na Chocholouška! Neuctivá věta, která zdravého člověka jen naštve, u skutečně nemocného ale nejenže nepomůže, ale navíc i ublíží. Jak poznat, že váš blízký skutečně potřebuje péči psychiatra?

Počet závažných poruch příjmu potravy se zdvojnásobil. Alarmující situace je u mladistvých ve věku 14 až 18 let, hlavně u dívek

25.března » deníkPlus.cz
Rapidně narůstá počet lidí, kteří se potýkají s některou z poruch příjmu potravy.Alarmující situace je u mladistvých ve věku 14 až 18 let, hlavně u dívek – za posledních 10 let se u nich výskyt poruch příjmu potravy zdvojnásobil.

Tato informační stránka o Martin Anders zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Martin Anders" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2025 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes