Pavel Bobek

Related to

Pavel Bobek - Veď mě dál, cesto má (1975)

Z více jak dvaceti alb, které Pavel Bobek během své kariéry vydal, patří mezi nejdůležitější a nejlepší hned to první. Připravil Martin Schuster.

Pavel Bobek byl od počátku své kariéry zpěvákem, který ví, co chce zpívat. A taky jak to chce zpívat

18.October » ČRo
Jeho svébytné verze amerických originálů jsou postavené na dokonalé znalosti původních nahrávek, a přitom uchopené vlastní interpretací.

Miki Volek: Podivín, feťák a smutná postava, na kterou si opilci v hospodě ukazovali. Ale také geniální showman

16.October » Reflex.cz
Upřímně řečeno: jiná skutečná „star“, která by jen svou přítomností dokázala zastavit dopravu a způsobit obří srocení lidu, se tady tenkrát nevyskytovala. Miki Volek byl fenomén – a zůstává jím i dnes, téměř čtvrtstoletí po své smrti. Pamětníci s ...

American Dream se poněkud zakalil. S Michaelem Žantovským o životě v blázinci a krizi liberální demokracie

29.September » Echo24.cz
Michael Žantovský jde do senátorských voleb v Praze 5. Znalec Woodyho Allena, překladatel nejlepších amerických autorů, textař Pavla Bobka, důvěrník, životopisec a nyní knihovník Václava Havla, šarmér a světoběžník, svým způsobem nepostradatelný z...

Pavel Bobek: Dvě stě cest jak sbohem dávat

17.September » ČRo
Sehraný tandem Pavel Bobek – Michael Žantovský pomohl do češtiny mnoha původně americkým písničkám, které díky tomu zdomácněly a sklidily i značnou posluchačskou přízeň.

Pavel Bobek: Dvěstě cest, jak sbohem dávat

14.September » ČRo České Budějovice
Sehraný tandem Pavel Bobek – Michael Žantovský pomohl do češtiny mnoha původně americkým písničkám, které díky tomu zdomácněly a sklidily i značnou posluchačskou přízeň.

Pavel Bobek a Marie Rottrová zpívají v češtině duet Divoká růže

Píseň má ale zahraniční předobraz. Jak zní její původní verze a kdo ji objevil pro českou hudební scénu? To ve své víkendové hudební rubrice prozradí Martin Schuster.

Zpěvák Josef Laufer kdysi zklamal kolegu Pavla Bobka: Šlo o píseň

31.July » Kafe.cz
Josef Laufer je v současné době v nemocnici, kde se po třech měsících probudil z kómatu. Stará se o něj tým lékařů a jeho dcera. Ne vždy to byl ale bezbranný starý muž. Párkrát v životě i přestřelil. Přitom šlo „jenom“ o text písně.

Robert Křesťan: Chtěl jsem svou muziku slyšet na nové desce jinak

30.July » Strategie.E15.cz
Legenda countryové a folkrockové scény Druhá tráva natáčí po devíti letech novou desku, dokonce rovnou dvě. Jejich možná nečekaným producentem je Eddie Stevens, známý prací pro elektronickou kapelu Moloko a zpěvačku Róisín Murphy, trip hopové Zero...

Jak přišel Pavel Bobek ke své písni Můj rodný dům?

Příběh další z mnoha coververzí na české hudební scéně vypráví ve své víkendové hudební rubrice Martin Schuster.

Plaňany Fest bude! Láká na Tomáše Kluse, Olympic i Škwor

9.July » MusicWeb.cz
Vzkaz pořadatelů dvoudenního festivalu Plaňany Fest zní jasně a příznivce určitě potěší. “Rozhodli jsme se festival, i přes potíže, které zasáhly celou naši zemi, v omezené míře uskutečnit. Objednáme větší množství setů k sezení, aby prakticky kaž...

Tato informační stránka o Pavel Bobek zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Pavel Bobek" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes