Jan Charvát

Related to

Krása pohledět. Čtenáři Rovnosti se na chalupě v Obůrce vyhříval motýl lišaj

Na Zdeňka Sedláka čekalo ve středu ráno na chalupě v blanenské Obůrce překvapení. Na jednom z dřevěných trámků se totiž vyhříval motýl, jakého v životě neviděl.

Stále výluka. Vlakem z Boskovic do Velkých Opatovic se svezete až za měsíc

Blanensko – Opatření vlády v souvislosti s epidemií koronaviru se před více než dvěma měsíci dotklo na Blanensku také dopravy. V dubnu bylo zrušeno vlakové spojení mezi Boskovicemi a Velkými Opatovicemi.

Vyschlé obce na Blanensku: lidem vozí vodu v cisternách, pomoci má vodovod

Nedostatek srážek, zimy bez sněhu a klesající hladiny spodních vod. Přitom právě na vodních zdrojích pod povrchem je Blanensko závislé. Řada obcí v okrese se dlouhodobě potýká s nedostatkem pitné vody. Velká Roudka, Uhřice, Skrchov. Je jich několi...

Otevřeno. Blanenské infocentrum už funguje v běžném provozu

V červnu ve všední dny otevřeno od devíti hodin ráno do šesti do večera. V sobotu pak dopoledne od devíti do dvanácti hodin bez polední přestávky. Blanenská informační kancelář Blanka v Rožmitálově ulici už má od začátku týdne běžnou otevírací dobu.

Obědy po nouzovém stavu? Hosté se do restaurací vrací jen pomalu

2.June » Deník.cz
Kulajda, smažených sýr, hranolky a tatarka. Petr Malach si v Boskovicích na Blanensku zašel v pondělí na oběd do restaurace Slavia. Ani po týdnu, kdy už mohly restaurace otevřít po uvolnění opatření kvůli epidemii koronaviru, však nebyl podnik zap...

Obědy po nouzovém stavu: Hosté se do podniků na jižní Moravě vrací pomalu

Restaurace na jihu Moravy čekají na návrat zákazníků. Po týdnu provozu jsou některé z nich jen na polovičních tržbách. Provoz ovlivnila i ztráta míst kvůli hygienickým nařízením.

Školka po karanténě zase otevírá. Pohlídá děti pracujících rodičů

Nejdříve koronavirová epidemie a pak čtrnáctidenní karanténa. Mateřská škola v blanenské ulici Rodkovského v úterý znovu otevírá. V omezeném provozu pro děti pracujících rodičů. Obě její budovy před dvěma týdny hygienici uzavřeli poté, co mělo jed...

Američané se napadají tyčemi a Trump hledá veřejného nepřítele. Z násilí viní Antifu

2.June » Aktuálně.cz
Donald Trump chce označit Antifu za teroristickou organizaci. To ale zákony neumožňují, podle odborníků jsou navíc protesty spíš projevem frustrace.

Opravili cestu v blanenském Lovětíně. Pro chodce je bezpečnější

Žádné bahno nebo kličkování mezi kalužemi. Původně nezpevněný zhruba sedmdesátimetrový úsek cesty mezi blanenskou nemocnicí a ulicí Horní Palava v lokalitě Lovětín má novou dlažbu.

Jsme motoristická rodina. Už několik generací, říká Jan Šustáček

Otec, syn s dcerou a vnuk. Všichni opření o historické rodinné auto. Na nedávném srazu aut značky Trabant vznikla v Blansku vzácná fotografie. Šustáčkovi jsou motoristická rodina. Už několik generací.

Nádrž v Holštejně? Proti jsou chalupáři i obec. Údajně by zničila Moravský kras

Holštejn na Blanensku je v kraji jednou z navrhovaných lokalit pro případnou výstavbu vodní nádrže. Jako zásobárna vody do budoucna. Obec i ochránci přírody jsou proti.

Tato informační stránka o Jan Charvát zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jan Charvát" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes