15
new stories - click to show

Vlasta Chramostová Česká herečka

Related to

Když psal „Lanďák“ rozhlasové hry

9.November » ČRo
Bylo překvapením, když jednou herec Pavel Landovský přišel s tím, že píše také divadelní a rozhlasové hry. Jednu z nich – Objížďku – nabídne na svátek 17. listopadu Dvojka.

Tereza Boučková: Psaní je radost i trýzeň

31.October » Literární noviny
Než se stala spisovatelkou, vystřídala řadu zaměstnání. Za svoji prvotinu Indiánský běh získala cenu Jiřího Ortena. Dnes má na svém kontě Tereza Boučková tituly jako Rok kohouta , Život je nádherný nebo cestopis Bhútán láska má . Je autorkou divad...

Podivná oslava státního svátku 28. října 1988

30.October » Český rozhlas Plus
V pořadu Archiv Plus připomeneme demonstrace z 28. října 1988. Státní svátek zrušený v roce 1970 byl komunistickým režimem obnoven a následovaly demonstrace...

Vše zapomenuto? I přes spory udělil Zeman Rychetskému státní vyznamenání

28.October » Seznam Zprávy
Bývalí spojenci a spolupracovníci. Posledních pět let ale Pavel Rychetský z titulu své funkce několikrát prezidentovo počínání kritizoval. I tak mu prezident udělil státní vyznamenání.

Miloš Rejnuš: Urhamlet. O věčném etickém konfliktu mezi pravdou a pragmatickými zájmy politiky

24.October » ČRo
Jiří Ornest, Vlasta Chramostová a Otakar Brousek ve fiktivní prehistorii Shakespearova Hamleta. Jak bychom soudili události, které vedly k dějům opsaným ve slavné tragédii?

Žena vyřešila 20 let starou vraždu poté, co přišla do kontaktu s duchem své kamarádky

19.October » OnlyU
13. října 1984 nalezla policie tělo dvacetileté ženy. Nejen její rodinu, ale také její nejlepší kamarádku a spolubydlící to velmi frustrovalo. Někdo ji totiž zneužil a zasadil jí osmnáct ran nožem. Protože pátrání kriminalistů nepřineslo žádné usp...

Spalovač mrtvol: Lakmé se bála oběšení a 20 let nesměla hrát. Na psychiatrii ji však dohnalo něco jiného

17.October » OnlyU
Když Rudolf Hrušínský ve filmu Spalovač mrtvol oběsil svou ženu v podání Vlasty Chramostové, nikdo netušil, že je to na mnoho let její poslední scéna. Po revoluci se známá disidentka na filmové plátno i divadelní prkna vrátila. Jaký měla život a c...

Vlasta Chramostová (†92) zemřela před rokem: Herečka prožila tři životy!

6.October » stars24.cz
Loni v říjnu nás jen pár dní po sobě opustili dva velcí umělci. Po zpěvákovi Karlu Gottovi to byla slavná herečka Vlasta Chramostová, která podle svých slov prožila tři životy.

»Věř, ale komu věříš, měř!« Před 55 lety vystoupila Bílá paní poprvé z obrazu

24.September » Blesk.cz
»Furt s tou pravdou... Drž hubu a plav!« zní jedna z mnoha hlášek nesmrtelného snímku Bílá paní, který i po 55 letech od své premiéry zůstává aktuální. I ukázkou toho, co je vládnoucí moc schopna využít ku svému prospěchu. Třeba i zázrak!

55 let od premiéry! Bílá paní vystoupila z obrazu a musela do trezoru

24.September » Aha!
»Furt s tou pravdou... Drž hubu a plav!« Jedna z mnoha legendárních hlášek, která poslala komedii Bílá paní do trezoru. A co víc, i po 55 letech od vzniku snímku zůstávají mnohé stále aktuální.

55 let od premiéry komedie Zdeňka Podskalského (†70): Bílá paní vystoupila z obrazu a musela do trezoru

24.September » Aha!
»Furt s tou pravdou... Drž hubu a plav!« Jedna z mnoha legendárních hlášek, která poslala komedii Bílá paní do trezoru. A co víc, i po 55 letech od vzniku snímku zůstávají mnohé stále aktuální.

V depozitáři bude i knihovna Vlasty Chramostové

26.August » Karlovarský deník
NOVÝ DEPOZITÁŘ krajské knihovny, který se buduje v administrativním areálu u Krajského úřadu Karlovarského kraje, začíná nabývat své obrysy.

Tato informační stránka o Vlasta Chramostová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Vlasta Chramostová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes