15
new stories - click to show

Ivo Dokoupil

Related to

To je rozdíl! Podívejte se jak prokouklo nádraží Krnov Cvilín

/FOTO/ Nádraží Krnov Cvilín do dálky září novotou. Je to výsledek celkové rekonstrukce za 20 milionů korun. Opraveny jsou nejen prostory pro cestující a železničáře, ale také dvě bytové jednotky v patře nádraží. Ostatně, posuďte sami.

Neuvěřitelný festival Pelhřimovy: akce, jaká nemá obdobu

O víkendu se na Osoblažsku odehrál další ročník festivalu Pelhřimovy. Vymyká se všem festivalům, jaké znáte. Hlavně proto, že obec Pelhřimovy už neexistuje.

Zažil pád sovětského impéria. Bojovat se zlem je dobré, i když člověk nevyhraje, říká cestovatel a ekolog

30.August » Lidovky.cz
Cestovatel, humanitární pracovník a ekolog Ivo Dokoupil o divoké kráse Jeseníků, jedinečných zážitcích ze zemí bývalého sovětského bloku a o tom, že čelit zlu je dobré, i když nad ním někdy nelze vyhrát.

Fejkování po česku: Na první přečtení pravdivá informace, ve skutečnosti fejk

12.August » Nová republika
Vladimír Pelc 12.8.2021 VašeVěc Mnoho informací, které se na první přečtení jeví jako pravdivé, je na druhé popřemýšlení odhaleno jako zřetelný fejk. Jaká je strategie fejkování? Vladimír Pelc Na webu ( viz , 6. 7. 2021) se lze dočíst na první čte...

Fejkování po česku: Na první přečtení pravdivá informace, ve skutečnosti fejk

11.August » vaševěc.cz
Mnoho informací, které se na první přečtení jeví jako pravdivé, je na druhé popřemýšlení odhaleno jako zřetelný fejk. Jaká je strategie fejkování? Na webu (viz, 6. 7. 2021) se lze dočíst na první čtení pravdivou informaci: Jedinou vzpomínkou na ob...

Mladí lidé opravují omítky a zachraňují kostel sv. Jiří na Osoblažsku

3.August » TV Polar
Dobrovolníci pomáhají opravit kostel svatého Jiří v Pelhřimovech. Díky sponzorům a státu se postupně podařilo opravit střechu, strop, věž a další části kostela původně chátrajícího kostela ze 13. století. Nyní postupně pracují na vnitřních omítkách.

Zázrak v zaniklé obci Pelhřimovy: Dočkali se tu první mše od roku 1946

17.July » Blesk.cz
Gotickému kostelu svatého Jiří v Pelhřimovech z 13. století už pomalu, ale jistě zvonil umíráček. Nadšenci jej však zrenovovali a duchovní v něm odsloužil mši po neuvěřitelných 75 letech.

Zaniklá obec na Osoblažsku by mohla znovu ožít, chystá se nový územní plán

8.July » iDNES.cz
Obec Pelhřimovy nedaleko Osoblahy na Krnovsku zmizela před sedmdesáti lety, opět by však mohla ožít. O stavbu domů v zaniklé obci je zájem. Pomoci by mohla změna územního plánu.

Po 75 letech se v kostele v zaniklé sudetské obci konala mše

6.July » Novinky.cz
Jedinou vzpomínkou na obec Pelhřimovy, která zanikla v 50. letech minulého století a ležela na česko-polské hranici v okrese Bruntál, je gotický kostel svatého Jiří. A právě v něm se v neděli odpoledne po 75 letech znovu konala mše. Dobrovolníci s...

V kostele, který jako jediný zůstal po zaniklé vsi Pelhřimovy, se po 75 letech konala mše

5.July » Lidovky.cz
V gotickém kostele svatého Jiří ze 13. století se po 75 letech znovu konala mše. Budova se nachází na území zaniklé vši Pehlřimovy. Kostel, který postupně opravují dobrovolníci, zaplnilo několik desítek lidí. Mši sloužil ostravský farář Jan Plaček.

V kostele, který jako jediný zůstal po vsi Pelhřimovy, po 75 letech byla mše

Slezské Rudoltice (Bruntálsko) - V gotickém kostele svatého Jiří ze 13. století, který jako jediný zůstal po zaniklé obci Pelhřimovy na Bruntálsku, se dnes po 75 letech znovu konala mše....

Tato informační stránka o Ivo Dokoupil zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Ivo Dokoupil" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes