15
new stories - click to show

Pavel Haas Český hudební skladatel

Related to

Dvořák se šesti kvartety. Tříletý projekt letos odstartoval na festivalu Dvořákova Praha

22.September » Lidovky.cz
Letošní komorní řada Dvořák Collection měla kolektivního dramaturga – Pavel Haas Quartet. S úkolem provedení všech Dvořákových smyčcových kvartetů se jeho členové vypořádali po svém. Oslovili spřátelené soubory a nechali na nich, jaká díla si vybero…

Komorní řada Dvořákovy Prahy představí komplet skladatelových smyčcových kvartetů

15.September » Lidovky.cz
Pavel Haas Quartet v pondělí odstartoval tříletý maraton, na jehož konci ten, který vytrvá, může říci, že slyšel na živo všechny smyčcové kvartety Antonína Dvořáka. A nejen to, seznámil se i s nejlepšími kvartetními soubory současnosti.

Pavel Haas Quartet slavil na Dvořákově Praze

15.September » PLAY.cz
Letos je tomu dvacet let, kdy houslistka Veronika Jarůšková s violistou Pavlem Niklem založila dnes mezinárodně uznávaný soubor Pavel Haas Quartet. Kvarteto vystupuje v nejvýznamnějších světových koncertních síních (Wigmore Hall v Londýně, Musikvere…

Pavel Haas Quartet oslavil 20 let své existence

14.September » topvip.cz
Letos je tomu již dvacet let, kdy houslistka Veronika Jarůšková s violistou Pavlem Niklem založila dnes mezinárodně uznávaný soubor Pavel Haas Quartet. Kvarteto vystupuje v nejvýznamnějších světových koncertních síních (Wigmore Hall v Londýně, Musik…

Vrcholné kvartety ve vrcholném podání

13.September » Novinky.cz
Pavel Haas Quartet zahájil v pondělí večer na festivalu Dvořákova Praha tříletý projekt kompletního uvedení skladeb Antonína Dvořáka pro smyčcové kvarteto, jehož jsou členové tělesa nejen interprety, ale i kurátory.

Pavel Haas Quartet dnes zahájí Komorní řadu Dvořákovy Prahy

12.September » Classic Praha
Koncert renomovaného smyčcového kvarteta dnes 12.9. ve 20.00 v Rudolfinu nabídne Schuberta a Dvořáka.

Festival Dvořákova Praha zahájí Mnichovští filharmonici

2.September » Novinky.cz
Koncert Mnichovských filharmoniků zahájí 8. září ve Dvořákově síni pražského Rudolfina patnáctý ročník Mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha, jehož je Právo hlavním mediálním partnerem. Do 25. září nabídne festival na tři desítky vystoup…

Pavel Haas Quartet: Schubert & Dvořák | Dvořákova Praha 2022

24.August » Informuji.cz
Jedním z vrcholů loňské Dvořákovy Prahy bylo vystoupení členů Pavel... | Praha 1 - (2022-09-12 20:00:00 - 2022-09-12 00:00:00)

V Brně si připomněli skladatele Haase

22.June » Rádio Proglas
Nová pamětní deska v Brně připomíná hudebního skladatele Pavla Haase, oběť nacismu z podzimu 1944. Havlíčkova 67 byla jeho poslední adresou před transportem do Terezína, zahynul pak ve vyhlazovacím táboře v Osvětimi.

Pavel Haas Quartet: Bez zvládnutého řemesla nelze dělat umění

2.June » Novinky.cz
Pavel Haas Quartet slaví dvacet let. Je držitelem šesti Gramophone Awards, dvou BBC Music Magazine Awards i ceny Diapason d’Or de l’Année. Britský BBC Music Magazine ho začátkem roku zařadil mezi deset nejlepších smyčcových kvartet všech dob.

Tato informační stránka o Pavel Haas zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Pavel Haas" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes