15
new stories - click to show

Josef Herman

Related to

Inscenaci Horáckého divadla o B. Martinů zařadili divadelní profesionálové vysoko

15.January » Jihlavské listy
Anketu, v níž hledaly nejlepší inscenaci uplynulého divadelního roku, zorganizovaly Divadelní noviny (DN). „Ve velmi neobvyklé době jsme vyhlásili 29. ročník ankety o Inscenaci roku – za obvyklých podmínek… Prostě jsme oslovili řadu respondentů ně...

Libereckou operu povede Linda Keprtová

21.October » Divadelní noviny
Ředitelka Divadla F. X. Šaldy odvolala 20. října s účinností od 1. listopadu z postu šéfa opery dirigenta Martina Doubravského a k 21. říjnu jmenovala šéfkou opery dosavadní zdejší režisérku a dramaturgyni Lindu Keprtovou.

28. MF Divadlo Plzeň: Up Down (No. 9)

19.September » Divadelní noviny
Up: Prostá skutečnost, že se Mezinárodní festival Divadlo Plzeň vůbec uskutečnil, že to organizátoři nevzdali a dovezli, co se dalo.

Pod rouškou Plzně (No. 3)

13.September » Divadelní noviny
Začít třetí den festivalu představením O hodině navíc aneb Potlach v Hustníku je příjemné. Typická inscenace Naivního divadla, která přesně zapadla do prostředí Alfy a která spojuje svět dětí se světem rodičů, je vtipná a poučná pro mladší i starš...

Kritické teze Josefa Hermana (2020/4)

27.August » Divadelní noviny
Od čtenáře -- Režisér Radek Balaš obnovil v Divadle Bez zábradlí proslulé představení muzikálu Cikáni jdou do nebe

Ondřej Vaculík: O hrubosti, o nevrlosti

29.May » ČRo 3 Vltava
Ředitel jisté základní školy řešil problém: jak potrestat žáka, který učitelce řekl před celou třídou něco strašného, a jak povzbudit učitelku, aby se nezhroutila.

Festival OPERA 2020 rozdal Libušky

V pondělí 2. března skončil 14. ročník Festivalu hudebního divadlas OPERA 2020 a udělil čestné ceny "Libušky", o nichž rozhoduje porota kritiků a diváci festivalu.

Kritické teze Josefa Hermana (2020/3) Rusalka

17.February » Divadelní noviny
Je logické, že právě v Opera Ballet Vlaanderen, divadle s významným baletním souborem, inscenoval Rusalku norský choreograf a režisér Alan Lucien Øyen ve zpola baletní a zpola zpívané produkci.

Šéf opery Divadla J. K. Tyla Tomáš Ondřej Pilař oznámil rezignaci

2.February » Divadelní noviny
Před několika minutami oznámil séf plzeňského operního souboru a režisér Tomáš Ondřej Pilař, že na konci sezóny rezignuje na svou funkci. Milí přátelé, dovoluji si Vám oznámit, že po vzájemné domluvě s ředitelem DJKT opustím v červnu po šesti lete...

Kritické teze Josefa Hermana (2020 No.2) Elisabeth

30.January » Divadelní noviny
Od čtenáře -- První české nastudování Elisabeth potvrzuje razantní dramaturgii šéfa Olšovského, hraje podstatná díla, na která u nás nedošlo, jiná divadla si na ně netroufla.

Kritické teze Josefa Hermana (2020/1) Turandot

24.January » Divadelní noviny
Od čtenáře -- Inscenaci Pucciniho Turandot naplánovala a obsadila ještě ředitelka Hroncová v podobě vkusně a soudobě kostýmovaného koncertu.

Omluva

7.January » Divadelní noviny
Omlouváme se, aktuální první číslo s očekávanou anketou Inscenace roku bude kvůli technickým problémům zveřejněno na iDN až ve středu 8. ledna.

Tato informační stránka o Josef Herman zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Josef Herman" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes