15
new stories - click to show

Gustav Hotový

Related to

Výcvik psů na rozpoznávání covidu-19 je v Česku na mrtvém bodě

17.January » Seznam Zprávy
České snahy o zapojení citlivých psích čumáků k rozpoznávání koronaviru zatím nepřinášejí výsledky. Celníci namísto psů v akci hlásí, že v lednu dokončí první etapu výcviku. Další projekt chce oslovit dárce, jak naložit s penězi.

Pes pozná covid v lidech, ale vycvičit z něj spolehlivý detektor je umění. Odborník popisuje metodu psí detekce

19.November » Reflex.cz
Kynolog Gustav Hotový se svým týmem objevil psí schopnost rozpoznat koronavirus v lidech již v březnu, na začátku první vlny epidemie. Od té doby tým SAR CZ pracuje na studii problematiky a na zdokonalení výcvikové metody psů. Samotný výcvik je to...

Čeští celníci nezůstávají pozadu

19.November » iFAUNA
Po všelijakých informacích o schopnostech psů nalézat lidi s onemocněním covid-19 se rázně rozhodla ministryně financí Alena Schillerová, že chce mít na pražském letišti Václava Havla čtyřnohé pomocníky, kteří dokážou totéž. Postarat se o to ...

Další pokus naučit psy odhalovat covid. Do výcviku se pouští celníci

9.November » Seznam Zprávy
Celníci plánují vycvičit psy, kteří budou schopní vyčenichat lidi nakažené covidem-19. Využívat je chtějí na letišti, ale i v domovech pro seniory.

Celníci vycvičí šest psů. Mají rozpoznat covid

9.November » Novinky.cz
Celní správa ČR vyčlenila šest svých služebních psů k tomu, aby se naučili rozpoznávat lidi nakažené koronavirem. Pokud výcvik bude úspěšný, celníci zvířata nasadí do kontrol zejména na letišti Václava Havla v Praze, ale i na dalších.

Celníci vycvičí šest psů, kteří poznají člověka s covidem-19

9.November » ČeskéNoviny.cz
Kněževes (u Prahy) - Celníci vycvičí šest psů, kteří poznají člověka s covidem-19. Působit budou na letišti, případně i například v domovech pro seniory. K výcviku psovodi využívají...

Psi jsou lepší než testy. Češi prokázali, že mají skoro stoprocentní úspěšnost při rozpoznání nakažených covidem

23.October » iHNED.cz
Psi umí čichem rozpoznat lidi nakažené covidem-19. Po více než půlroční práci se to podařilo prokázat českému týmu pod vedením kynologa Gustava Hotového. Ten zjistil, že psi jsou dokonce přesnější než standardně používané PCR testy. "Popravdě jsme...

Psí biodetektory pomáhají v boji s pandemií

23.October » Techmagazín.cz
Nejlepší přítel člověka by se mohl stát významným pomocníkem. Zdá se, že psi jsou schopní odhalit koronavirus – mají vysoké procento úspěšnosti a odborníci s nimi mají velké plány.

PŘÍJEMNĚJŠÍ METODA ODBĚRU! Nakažené odhalí ...

22.October » Ahaonline.cz
Stěr z nosohltanu kvůli koronaviru už možná nebudete potřebovat. Čeští kynologové přišli s novou metodou. Stačí doručit vzorek do laboratoře, ve které pes covid pozitivního do pár vteřin odhalí.

Psi odhalí covid, jsou přesnější než testy, potvrdili čeští experti! A přidali další dobrou zprávu!

21.October » Blesk.cz
Už je to jisté, psi dokážou čichem odhalit, zda člověk trpí nemocí covid-19. Ověřili to přední čeští odborníci v oblasti kynologie, kteří na projektu od jara pracují s lékaři a mikrobiology.

Pes jako rychlotest na covid-19. V Česku se o to snaží dva nezávislé týmy

27.September » Seznam Zprávy
Psí čenich může představovat průlom v detekování nakažených lidí – rychlý, levný a spolehlivý test. V Česku se pokouší vycvičit psy od jara, v Helsinkách už je využívají na letišti.
SARS-CoV-2 - Nový koronavirus způsobující onemocnění COVID-19
Václav Havel - První prezident České republiky

Tato informační stránka o Gustav Hotový zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Gustav Hotový" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes