Robert Jordan

Vztahuje se k

Cestující po železnici míří do vřavy bojů proti carovi i bolševikům

25.srpna » iDNES.cz
Mladějovská bitva se dnes uskuteční už po dvacáté. Letos ale bude jiný scénář. Diváci uvidí u Moravské Třebové i bolševickou revoluci. Oblíbená akce předvede během soboty asi 240 vojáků a civilistů v dobových kostýmech. Další články k tématu: Při ...

Cestující po železnici míří do vřavy bojů proti carovi i bolševikům

25.srpna » iRegiony Impuls
Mladějovská bitva se dnes uskuteční už po dvacáté. Letos ale bude jiný scénář. Diváci uvidí u Moravské Třebové i bolševickou revoluci. Oblíbená akce předvede během soboty asi 240 vojáků a civilistů v dobových kostýmech.

Slavnostní odhalení pomníku válečným obětem

20.srpna » Regiony 24.cz
V sobotu 25. srpna proběhne slavnostní odhalení nového pomníku na Rybním náměstí. Součástí celodenní akce bude také koncert Vojenské hudby Olomouc na náměstí a rekonstrukce bitvy v Mladějově. Po celý den budou mít občané možnost jízdy parním vlakem.

Jak zemřela krásná Hereret? Výzkum moravskotřebovské mumie pokračuje

21.května » ČRo Pardubice
Známe její jméno a místo kde žila. Díky počítačové tomografii si ale můžeme udělat představu i o tom, jak kdysi tato žena vypadala a co ji trápilo.

V nejstarší škole se učí už od dob renesance

23.února » ČRo Pardubice
Budovou nejstarší školy v našem kraji prošly desítky generací studentů a žáků. Ještě dnes ji navštěvují posluchači Moravskotřebovské univerzity třetího věku, a tak tradice výuky na Latinské škole stále pokračuje. Už stovky let.

Ruské gymnázium v Moravské Třebové dodnes připomínají hroby na místním hřbitově

2.listopadu » Rádio Praha
Moravská Třebová je nevelké město s dlouhou historií. Důvěrně ji znají řidiči z trasy Hradec Králové-Olomouc. Na stránkách města, v sekci historie a památky najdeme také tuto zmínku: na hřbitově se nachází i řada hrobů ruských emigrantů, převážně ...

Moravské Athény se představují v Senátu

2.října » Orlický deník
Praha, Moravská Třebová - Expozice uměleckých předmětů z období raného novověku Moravského markrabství se představuje ve Výstavní síni Senátu. Vedle vlastních moravskotřebovských sbírek zapůjčila řadu exponátů i jiná muzea a galerie.

Muzea na evropské peníze nedosáhnou

21.května » Orlický deník
Orlickoústecko, Svitavsko - Regionální muzea, ať už zřizovaná krajem, místními samosprávami nebo soukromá, se pomoci od státu nejspíš nedočkají. Nesplňují totiž podmínky.

Holzmaisterova alba z cest jsou k vidění v muzeu

14.února » Kultura Deník.cz
Moravská Třebová – Muzeum zahájilo v pátek výstavu fotografií, které shromáždil před více než 100 lety během své cesty kolem světa podnikatel a mecenáš Ludwig Holzmaister.

Přes Jevíčko opět pojedou vlaky z České Třebové

30.listopadu » Orlický deník
Jevíčko – Město leží mimo hlavní dopravní trasy na samém okraji Pardubického kraje, v přímém sousedství kraje Olomouckého a Jihomoravského. Současně je ale Jevíčsko regionem, pro který je zajištění dostatečné dopravní obslužnosti mimořádně důležit...

Křížovka o ceny

24.listopadu » Svitavy
V říjnovém čísle zpravodaje Naše město jste měli možnost vyplnit soutěžní křížovku o zajímavé ceny. Ve schránce se nám sešla necelá stovka lístků, zekterých jsme vylosovali tyto výherce: Robert Jordán, Ivona Jordánová, Božena Hendrychová, Dagmar ...

Černé na bílém / bílé na černém

9.června » xBOOK.cz
„233 sloupků z Mladé fronty (DNES) + 1 nový navrch“ aneb výběr z krátkých, tematicky různorodých textů, které autor, dlouholetý redaktor MF Dnes, psával do pondělního vydání našeho předního deníku v letech 1980–1993. Sloupky jsou seřazeny do dvou ...

Tato informační stránka o Robert Jordan zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Robert Jordan" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes