15
new stories - click to show

Vladimír Karfík

Related to

Město Bati i filmu: Zlín slaví sedm set let vzniku

11.September » Novinky.cz
Zlín si letos připomíná sedm set let od první písemné zmínky. Jeho proměna v moderní město ale nastala až díky Tomáši Baťovi, který tady v roce 1894 založil obuvnickou firmu a během pár let ji se svými sourozenci dovedl k nebývalému rozkvětu.

Na továrny chtěl Baťa vidět i z ložnice, žena řekla ne. Zlín proměnil v malou Ameriku

5.August » Bleskově.cz
Ač Tomáš Baťa ve Zlíně působil jen tři dekády, významně ovlivnil architekturu i další směřování města. Tady jsou největší ikony baťovské architektury.

Zlínský kraj postoupil dále ve snaze otevřít pro veřejnost Čiperovu vilu

27.April » Zlínský kraj
ZLÍNSKÝ KRAJ – Rada Zlínského kraje schválila zahájení veřejné zakázky na služby s názvem „Rekonstrukce Čiperovy vily – zhotovení projektové dokumentace pro povolení stavby a výkon inženýrské činnosti“ formou zjednodušeného podlimitního řízení. Před…

Zlín, sever: ředitelskou vilu tu zdědil Havel, cestovatel Hanzelka na té své nešetřil

31.March » Aktuálně.cz
Zlín je jediným důsledně budovaným funkcionalistickým městem v Evropě. Vilu si zde postavili šéfové firmy Baťa i slavní cestovatelé.

Zlínský hotel Moskva změní název, nechce být spojován s ruskou agresí

1.March » iDNES.cz
Hotel Moskva v centru Zlína změní svůj název na Hotel Zlín. Rozhodlo se k tomu vedení hotelu v reakci na ruskou agresi na Ukrajině. Na změnu názvu tlačila i část veřejnosti, v posledních dnech i prostřednictvím petice.

Zlín, jih: ředitelé továren Baťa s elitními vilami, dělníci v "amerických" koloniích

17.February » Aktuálně.cz
Zlín je jediným důsledně budovaným funkcionalistickým městem v Evropě. Zdejší vily, obklopené typizovanou architekturou, se jen tak nevidí.

Nejoblíbenější z Baťových ředitelů Hlavnička našel smrt pod koly vlaku

6.February » iRegiony Impuls
Od narození Josefa Hlavničky, „otce“ průmyslových Otrokovic a ředitele Baťových závodů během druhé světové války nedávno uplynulo 125 let. K Baťovi nastoupil ve 22 letech a s obuví neměl žádné zkušenosti, předtím studoval textilní školy.

Skluzavku ve tvaru střevíčku od architekta Karfíka přestěhovali jeřábem

1.February » iDNES.cz
Nové, čestné místo má na koupališti v Otrokovicích na Zlínsku skluzavka vyrobená podle návrhu známého baťovského architekta Vladimíra Karfíka. Po dvoutunové betonové konstrukci ve tvaru dámského střevíčku jezdily na zdejší plovárně celé generace dět…

Nová sběratelská karta s motivem Zlínského mrakodrapu je v prodeji

12.November » Kultura21.cz
Zlínská Správní budova číslo 21 postavená v letech 1936-1938 podle návrhu architekta Vladimíra Karfíka je jedním z vrcholných děl předválečné československé funkcionalistické architektury a patří ke známým dominantám baťovského Zlína. Není tedy divu…

Zlínská „jednadvacítka“ se objeví na sběratelských kartách

11.November » Zlin.cz
Zlínská Správní budova číslo 21 postavená v letech 1936-1938 podle návrhu architekta Vladimíra Karfíka je jedním z vrcholných děl předválečné československé funkcionalistické architektury a patří ke známým dominantám baťovského Zlína.

Zlínské filmové ateliéry oslavily jubilejních 85 let existence

5.November » pres.upmedia.cz
Ve dnech 15.10. a 16.10 probíhaly dny otevřených dveří filmových ateliérů ve Zlíně. Veřejnost se mohla zúčastnit komentovaných prohlídek, díky kterým nahlédla do provozu ateliérů. Součástí těchto dnů byly také workshopy, které organizuje Filmový uze…

O cestě Ludvíka Vaculíka z Brumova do Prahy a zpátky

15.October » ČRo
Poslechněte si nahrávky ze sympozia Brumov v díle Ludvíka Vaculíka a rozhovor se spisovatelovým synem Janem Vaculíkem.

Tato informační stránka o Vladimír Karfík zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Vladimír Karfík" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes