15
new stories - click to show

Tomáš Kubíček

Related to

Milan Kundera: Žert

11.November » Rádio Praha
„Milá Markéto, optimismus je opium lidstva. Zdravý duch páchne blbostí. Ať žije Trockij. Tvůj Ludvík“ Tento krátký text napsaný na pohlednici změní život hrdinovi jednoho z nejslavnějších českých románů 20. století. Milan Kundera příběh o nevydaře...

Letošním vítězem ceny Premia Bohemica je francouzský bohemista a překladatel Xavier Galmiche

10.November » MZK.cz
Laureátem ceny Premia Bohemica pro rok 2020 se stal francouzský bohemista Xavier Galmiche. Toto ocenění uděluje z pověření Ministerstva kultury Moravská zemská knihovna zahraničnímu bohemistovi či překladateli, který se ve své zemi významně zaslou...

Letošním vítězem ceny Premia Bohemica je francouzský překladatel Xavier Galmiche

Cena je určena zahraničnímu bohemistovi, který se ve své zemi zasloužil ve výrazné míře o propagaci české literatury. Laureátem ceny Premia Bohemica pro rok 2020 se stal francouzský bohemista Xavier Galmiche. Toto ocenění uděluje z pověření minist...

Radost z Kunderovy knihovny odsunula epidemie nejdříve na jaro

19.October » Novinky.cz
Milan Kundera, rodák z Brna, patří mezi nejslavnější a nejvíce překládané autory současnosti. S manželkou Věrou žije a tvoří v Paříži v bytě s rozsáhlou knihovnou, jejíž součástí je i množství korespondence. Více než rok trvaly rozhovory a jednání...

Musí být něco vážné, aby to varovalo? ptá se Sylvie Richterová nad posledním Kunderovým románem

16.October » ČRo
Brněnské nakladatelství Atlantis, které vydává v češtině dílo Milana Kundery, publikovalo jeho poslední román Slavnost bezvýznamnosti.

Host Dne na Moravě: Tomáš Kubíček

14.October » ČRo Brno
Kdo bude chtít bádat v díle Milana Kundery, bude muset zamířit do Moravské zemské knihovny v Brně. Právě tato instituce se stala majitelem jeho rozsáhlé knihovny a archivu.

Co je shrub a jak pomocí něj podpořit imunitu?

30.September » Svět potravin
Výroba shrubů je velmi jednoduchá, tak neváhejte a s chutí do toho. Recepty pro Vás připravil barman Tomáš Kubíček, který mimo své barmanské vášně přemýšlí i o zdravém způsobu života.

Posilněte imunitu úžasnými podzimními plody

30.September » Doktorka.cz
Vyrobte si doma skvělé shruby a pijte pravidelně zdraví prospěšné limonády z darů přírody. Výroba shrubů je velmi jednoduchá, tak neváhejte a s chutí do toho. Recepty z rakytníku, arónie, borůvek či ostružin připravil barman Tomáš Kubíček, který m...

Rakytník, ostružina, borůvka nebo arónie? Připravte z těchto plodů nabušené domácí shruby a limonády

29.September » Fresh iPrima
Přemýšlíte, jak velké zásoby na zimu si letos chcete připravit? Vyrobte si doma skvělé shruby a pijte pravidelně zdraví prospěšné limonády z darů přírody.

Slavnost bezvýznamnosti. Zatím poslední román Milana Kundery vychází oficiálně v češtině, v pondělí ho představí v Brně

13.September » Brněnská Drbna
Český překlad Kunderova románu Slavnost bezvýznamnosti představí lidem už zítra v Moravské zemské knihovně v Brně. Na pulty knihkupectví knihu před několika dny poslalo nakladatelství Atlantis.

MZK podepsala smlouvu o zahájení výstavby nové budovy depozitáře

10.September » Ministerstvo kultury
Mnohaleté úsilí o zajištění prostor na ukládání knižního fondu, který je součástí národní kulturní paměti, bylo završeno podpisem smlouvy Moravské zemské knihovny s generálním dodavatelem stavby nového depozitáře.

MZK podepsala smlouvu o zahájení výstavby nové budovy depozitáře

Mnohaleté úsilí o zajištění prostor na ukládání knižního fondu, který je součástí národní kulturní paměti, bylo završeno podpisem smlouvy Moravské zemské knihovny s generálním dodavatelem stavby nového depozitáře.

Tato informační stránka o Tomáš Kubíček zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Tomáš Kubíček" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes