Barbora Kvapilová

Vztahuje se k

V kladenské Parfumerii Janout se nakupovalo už za Rakouska - Uherska. Letos slaví 110 let

Parfumerie Janout v centru Kladna vznikla už za Rakouska - Uherska. Ani po 110 letech se ale jméno nad obchodem nezměnilo. Janoutovu parfumerii totiž vede vnuk původního majitele.

Pálenka z bezinek, brandy i calvados z Jílového uspěly v soutěži v San Francisku

Palírna Radlík v Jílovém u Prahy skvěle obstála mezi světovou konkurencí. Získala tři stříbrné medaile v prestižní soutěži lihovin San Francisco World Spirits Competition 2018.

Staré promítačky, mozaika i osvětlení v Domě důstojníků po přestavbě zůstanou

Bývalý Dům důstojníků v Milovicích čeká přestavba za 140 milionů korun. Historické promítačky skončí v muzeu.

Sokolové v Kralupech znovuobjevili ztracené kroniky. Teď jsou na výstavě

Nejnovější výstava v Městském muzeu v Kralupech nad Vltavou se jmenuje „Sokolové republice“. Sokolové se na ní prezentují jako jeden z nejvýznamnějších spolků, který se na vzniku republiky podílel, bránil ji a tisíce členů za ni umíralo.

Sokolové v Kralupech nad Vltavou znovuobjevili ztracené kroniky. Teď jsou na výstavě

Nejnovější výstava v Městském muzeu v Kralupech nad Vltavou se jmenuje „Sokolové republice“. Sokolové se na ní prezentují jako jeden z nejvýznamnějších spolků, který se na vzniku republiky podílel, bránil ji a tisíce členů za ni umíralo.

Vojenská technika vyjíždí z Army muzea ve Zdicích i na vzpomínkové akce

Nadšenci z klubu vojenské historie ve Zdicích u Berouna přibližují život v zákopech i bojiště u Sokolova. Jejich vojenské muzeum zabírá dvě velké haly poblíž železniční zastávky Zdice.

Sokol vznikl už v předminulém století. Přesto i dnes oslovuje mladou generaci

První sokolská tělocvičná jednota vznikla 16.února 1862. Nejprve pod názvem Tělocvičná jednota pražská, ale brzy se ujal název Sokol, inspirovaný „sokoly“, jihoslovanskými bojovníky za svébytnost.

První návrhy sokolského kroje vytvořil Josef Mánes. Kvůli košili se sokolové pěkně rozhádali

Sokolský kroj ještě sokola nedělá. Kdo nemá sokolského ducha, tomu prý ani kroj nepomůže. Nicméně sokolský oděv má zajímavou historii.

Chátrající huť Barbora v Jincích nespadne. První peníze na její obnovu jsou už na cestě

Chátrající huť Barbora v Jincíchna Příbramsku se po desítkách let dočká záchrany. Projekt na její opravu se pomalu rozbíhá. Nepořádek uvnitř budovy sahal až do dvou metrů. Přes zimu obec nechala suť a shnilé trámy odklidit. Záchrana technické pamá...

Sokolští trubači zkoušeli na střeše vinohradské Sokolovny

Ze třetího patra vinohradské sokolovny je slyšet slavnostní fanfára. Podobnou melodií zahajoval tehdy třináctiletý Vratislav Richter slet v roce 1948. Všesokolský slet se tehdy uskutečnil až po únorovém puči komunistů a na dlouhou dobu byl posledn...

Dobroty s příběhem chutnají i pomáhají. Romadur a utopence ocenil kraj

Zatímco velké firmy trápí nedostatek zaměstnanců, podnik „Dobroty s příběhem" má na zájemce pořadník. Každý kousek sýra tady vypráví příběh člověka, který s pomocí druhých překonal svůj osud.

Fotogalerie: Sokolové pilují v Brandýse nad Labem skladby na slet

Do Brandýsa nad Labem se v neděli sjelo tisíc sokolů a jejich příznivců. Část z nich tady představí skladby, které nacvičují pro XVI. všesokolský slet v Praze. Ten se v hlavním městě uskuteční 5. a 6. července. Hlavní program začíná v Brandýse na ...

Tato informační stránka o Barbora Kvapilová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Barbora Kvapilová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes