15
new stories - click to show

Alma Mahlerová

Related to

Baronka Sidonie Nádherná neuměla být věrná. Zemřela před 70 lety v osamění

20.September » Novinky.cz
Baronka Sidonie Nádherná z Borutína patřila v literárním světě své doby k takovým femme fatale, jako byla Alma Mahlerová či Růžena Svobodová. Narodila se 1. prosince 1885, zemřela téměř přesně před 70 lety, 30. září 1950.

U knihovny s Petrem Bílkem: O vychladlé knize, loveckém postřehu a anekdotických momentech ze života

16.September » Literární noviny
Houellebecqovo svižné politické pábení v našich poměrech už poněkud vychladle, břitké pozorování Max Frische se i dnes čte s požitkem a Zdeněk Mahler zvolil v knize o Gustavu Mahlerovi velmi přístupnou popularizační rovinu. Michel Houellebecq: Pod...

Konec vesmíru budou provázet exploze černých trpaslíků

14.September » ExtraStory.cz
Až se bude blížit konec vesmíru, tak to poznáme dopředu, říkají vědci. Pokud se toho lidstvo dožije, což je ovšem vyloučeno, bude mít zřejmě postaráno o spektakulární podívanou.

Albínského tuleně nepřehlédnete. Biologové neví, zda se dožije dospělosti

12.September » ExtraStory.cz
Na Tulením ostrově byl objeven vzácný albínský tuleň. Není ale jisté, zda uvnitř svého hejna přežije.

Zemřela Kazimiera Mika, dívka z ikonické fotky, která oplakává mrtvou sestru

12.September » ExtraStory.cz
V roce 1939 pořídil americký fotograf Julien Bryan ikonickou fotku polské dívky, které nacisti zavraždili sestru. Žena, světu později známá jako Kazimiera Mika, zemřela 28. srpna ve věku 93 let.

Jak se původně jmenovaly oblíbené televizní seriály? Některé dost divně

11.September » ExtraStory.cz
Mezi televizními diváky jsou jejich jména dobře známá, původně se ale populární seriály měly jmenovat jinak. Otevřete naši galerii a pobavte se i podivte nad původními záměry tvůrců.

Za levnou cenu si koupil zchátralý dům. Pod trávou a smetím objevil úžasný bazén

11.September » ExtraStory.cz
Do starých a rozpadlých staveb se někdy vyplatí investovat. Muž z Texasu si za "pár" babek pořídil dům i s parádním bazénem, aniž by o tom vůbec věděl.

Luna 16 byl první lidský stroj na Marsu, na Zemi poslal vzorky

11.September » ExtraStory.cz
Luna 16, konkrétně její typ E-8-5, byla meziplanetární automatická sonda, kterou vyrobili konstruktéři v Sovětském svazu. Dokázala jako první nejen přistát na Měsíci, ale dostat na Zemi i vzorky hornin.

Láskou posedlý Oskar Kokoschka si pořídil pannu v podobě Almy Mahlerové

10.September » ExtraStory.cz
Rakušanku Almu Mahlerovou umělci milovali. V řadách jejích nápadníků nechyběl skladatel Gustav Mahler, spisovatel Franz Werfel či výtvarník Oskar Kokoschka. Právě posledně jmenovaný malíř byl ženou natolik posedlý, že si podle její podoby nechal v...

Divadlo v Řeznické slaví 40 let a na podzim chystá řadu zajímavých premiér

28.August » Týden.cz
Divadlo v Řeznické, jedna z tradičních pražských komorních scén, oslaví na podzim 40 let své profesionální činnosti. Sezonu zahájí reprízami hry Falešná nota, jíž krátce po únorové premiéře odsunula koronavirová krize. V příštím roce chce divadlo ...

Z tiskových zpráv: Sezóna 2020/2021 v Divadle v Řeznické

27.August » i-divadlo.cz
Nouzový stav zastihl Divadlo v Řeznické krátce po nejnovější české premiéře inscenace Falešná nota z pera současného francouzského dramatika Didiera Carona. Osvědčená herecká dvojice Martin Finger a Pavel Rímský v režii Radima Špačka stačila odehr...

Divadlo v Řeznické oslaví 40 let a chystá dvě premiéry

27.August » Seznam Zprávy
Divadlo v Řeznické, jedna z tradičních pražských komorních scén, oslaví na podzim 40 let své profesionální činnosti. Sezonu zahájí reprízami hry Falešná nota, jíž krátce po únorové premiéře odsunula koronavirová krize.

Tato informační stránka o Alma Mahlerová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Alma Mahlerová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes