15
new stories - click to show

Milan Malý

Related to

Finanční kompenzace za darování plazmy? Bezpečnost to nijak neovlivňuje, dárců přibývá

V České republice mohou dárci plazmy v soukromém centru dostat kompenzaci až 800 korun. I díky tomu patříme mezi několik států, které uspokojují potřebu plazmy v celé Evropě.

Krevní plazma z ČR končí v zahraničí, a to i u firmy, která k nám léky z ní vůbec nevozí

1.February » Vitalia.cz
Chodíte darovat krevní plazmu? Je to záslužný čin. Léky z ní vyrobené ale velmi pravděpodobně užívá některý z pacientů v jiné evropské zemi, než je Česká republika.

Na zdraví! Vznikl nový podcast zaměřený na české zdravotnictví

25.July » Budějcká Drbna
Nový český autorský podcast Na zdraví nabízí komplexní pohled na české zdravotnictví očima lékařů, ekonomů, vědců, zdravotních sester i pacientů. Tématy, která hýbou naším zdravotnictvím posluchače provede Jan Klusáček.

Místo azbestu skelná vata? I ta by mohla být nebezpečná. Zjištění vědců z Brna ale mohou pomoci v léčbě nádorů

Azbest ve stavebnictví nahradila především skelná vata. Nemá ale také tento materiál svá rizika? Odpověď hledají odborníci z VUT v Brně.

Brněnští inženýři zkoumají pronikání nebezpečných vláken do plic

Azbest ve stavebnictví nahradila především skelná vata. Nemá ale také tento materiál svá rizika? Odpověď hledají odborníci z VUT v Brně.

Vědci z brněnské techniky zkoumají vdechování nebezpečných vláken

14.July » Novinky.cz
Odborníci z Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického (VUT) v Brně zkoumají, jak putují v plicích některá umělá vlákna, když je člověk vdechne. Vědci k tomu využívají vlastní unikátní model plic. Výsledky dechových simulací mohou podl…

Plazmová velmoc. Česko těží z rostoucího zájmu o nové léky z krevních derivátů

28.May » Forbes
Ve světě se v posledních letech výrazně zvyšuje poptávka po krevních derivátech, tedy po lécích vyrobených z krevní plazmy. Z cenné tekutiny se daří získávat nové a nové bílkoviny, a přidávají se tak další choroby, u kterých ji lze efektivně použít …

Krevní plazma jako zbraň proti covid-19? Česko ji dodává jako surovinu pro nový lék

22.April » Forbes
Lékaři, vědci i farmaceutické společnosti světa teď v boji proti covidu-19 rozjeli závody s časem. Jedním z medailových sprinterů v této soutěži by mohla být stoletá léčební metoda, která využívá krevní plazmu vyléčených pacientů. Česko se za pár dn…

Kvůli pandemii nebude plazma pro výrobu léků, bojí se dárcovská centra

3.April » Seznam Zprávy
Soukromá centra, do kterých lidé chodí darovat krevní plazmu, hlásí pokles v počtu odběrů o třicet až čtyřicet procent. Pandemie nemoci COVID-19 celosvětově zabrzdila dodávky pro farmaceutický průmysl.

Opera Národního divadla - Národní divadlo - "Čert a Káča"

30.December » Národní divadlo
Národní divadlo je jedním ze symbolů české národní identity a kulturního dědictví, usilující o nejvyšší uměleckou kvalitu.

Opera Národního divadla - Národní divadlo - "Čert a Káča"

19.December » Národní divadlo
Národní divadlo je jedním ze symbolů české národní identity a kulturního dědictví, usilující o nejvyšší uměleckou kvalitu.
Miroslav Štandera - Brigádní generál a válečný pilot

Tato informační stránka o Milan Malý zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Milan Malý" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes