15
new stories - click to show

Ladislav Mňaček

Related to

Napínavé české filmy? Tři online tipy na snímky, které možná neznáte

8.November » Český rozhlas
Nabízíme vám tipy na tři starší české filmy různých žánrů, které si můžete pustit online. Jsou mezi nimi partyzánské válečné drama, science-fiction i animovaný horor.

Jak chutná moc aneb Farma zvířat po česku.

23.October » blog.idnes.cz
První, co mne dnes u snídaně napadlo, byla myšlenka z Orwellovy novely že "Všichni jsme si rovni, ale někteří jsme si rovnější". A nelze taky nevzpomenout na knihu Ladislava Mňačka "Jak chutná moc"

Buřiče Mňačka se režim bál. Soudruha i veřejně zfackoval, říká autor jeho životopisu

22.September » Aktuálně.cz
Spisovatel Jozef Leikert v nové knize zmapoval dosud málo známou etapu života novináře Ladislava Mňačka, emigraci do Izraele.

Alexandr Lukašenko: Jak chutná moc

18.August » ArmádníNoviny.cz
Novela s názvem Jak chutná moc před více než čtvrtstoletím zesnulého československého spisovatele Ladislava Mňačka vzbudila v roce 1967, kdy poprvé vyšla ve Vídni a v Londýně, značný rozruch. Ve ...

Jak chutná moč?

27.May » blog.idnes.cz
V názvu dnešního blogu jsem si pomohl lehčí transformací názvu románu pana Ladislava Mňačka - "Jak chutná moc". Jeden jediný háček nad jedním písmenem v jednom slově...

Boskovice: Muzeum si připomnělo 101 let od narození Ladislava Mňačka

1.February » ParlamentniListy.cz
Ve čtvrtek 30. 1. 2020 se v Židovském obecním domě konala přednáška o slovenském spisovateli a exulantovi Ladislavu Mňačkovi.

Boskovičtí na besedě připomněli spisovatele Mňačka

1.February » Blanenský deník
Smrt si říká Engelchen, Opožděné reportáže nebo Jak chutná moc. To jsou známé tituly nejpřekládanějšího slovenského spisovatele Ladislava Mňačka. Jeho knihy vyšly v bezmála třiceti jazycích po celém světě.

Muzeum si připomnělo 101 let od narození Ladislava Mňačka

31.January » Boskovice
Ve čtvrtek 30. 1. 2020 se v Židovském obecním domě konala přednáška o slovenském spisovateli a exulantovi Ladislavu Mňačkovi.

Valašskokloboucké dřevěnice otevřou své dveře a nechají návštěvníky nahlédnout do historie

24.August » Zlin.cz
VALAŠSKÉ KLOBOUKY - V závěru letních prázdnin otevřou roubené chalupy ve Valašských Kloboukách své dveře a nechají působit kouzlo tradic a řemeslného fortele. Při Pátečním podvečeru v dřevěnicích, který se chystá na 30. srpna, budou návštěvníci po...

Na besedě v Kloboukách přiblíží život známého spisovatele a publicisty Ladislava Mňačka

23.May » Zlin.cz
VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Letos v lednu uplynulo 100 let od narození valašskoklobouckého rodáka, spisovatele a publicisty Ladislava Mňačka. Jeho život lidem přiblíží beseda, která se uskuteční v sále Staré radnice v pátek 24. května, serveru Zlin.cz to ...

Ladislav Mňačko. Talentovaný spisovatel a dodnes vynikající román Smrt si říká Engelchen

11.May » Citarny.cz
Ladislava Mňačka jsem v kontextu česko-slovenské literatury vnímal především jako autora vynikající knihy Ako chutí moc. V antikvariátu jsem však narazil na jinou jeho knihu a přiznám se ke kurióznímu důvodu k jejímu zakoupení.

Tato informační stránka o Ladislav Mňaček zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Ladislav Mňaček" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes