Barbara Nowacka

Vztahuje se k

Polské ulice večer zaplaví černá. K velkým protestům kvůli potratům vyjdou tisíce žen

17.ledna » Radiožurnál
Do Polska se vrací „černé protesty“. Tisíce žen večer chtějí do ulic kvůli interrupcím, na znamení protestu si obléknou černou. Už dnes Polky většinu potratů podstupují v ilegalitě nebo zahraničí.

Polská opozice pohřbila zákon o zpřístupnění potratů

11.ledna » A2larm
Nepřítomnost liberálních poslanců v parlamentu způsobila, že návrh zákona nepostoupil do druhého čtení. Poslanci naopak budou projednávat konkurenční návrh omezující interrupce. Na Barbaru Nowackou z iniciativy Ratujmy...

'Dekomunizace potratových zákonů.' V Polsku je ve hře zpřísnění podmínek interrupcí

11.ledna » Radiožurnál
Polští poslanci mají za sebou další vzrušenou debatu o změnách protipotratové legislativy, která v současné podobě platí od 90. let.

Policie zasahovala v polských feministických organizacích. „Je to důkaz síly,“ říká politička

9.října » Žába na prameni
Středeční zásah policie proběhl den po tzv. černém protestu, který se konal 3. října v desítkách polských měst. Tedy přesně rok od stejnojmenné loňské manifestace, kterou vyvrcholil odpor části společnosti proti pokusu o úplný zákaz a kriminalizac...

Čekáme, až bude premiérem feminista nebo feministka. A přejeme to také Čechům, říká polská aktivistka

7.října » Radiožurnál
Polsko čeká další vzrušená debata o protipotratových zákonech. O uvolnění předpisů se snaží mimo jiné inciativa Zachraňme ženy. Server iROZHLAS.cz mluvil s její zmocněnkyní Barbarou Nowackou.

Policie zasahovala v polských feministických organizacích. 'Je to důkaz síly,' říká politička

5.října » Radiožurnál
Polská policie zasahovala v kancelářích neziskových organizací protestujících za práva žen a proti úplnému zákazu potratů. Podle policie šlo o zásah spojený s financováním projektů z minulých let.

V Polsku se bojuje o Dušičky. Katolická církev odmítá Halloween

31.října » Český rozhlas
Polská katolická církev vytáhla do boje proti Halloweenu. Zamerikanizovaná a komerční zábava podle ní odporuje křesťanské podobě Dušiček a slavnosti Všech svatých. Zatím se ale zdá, že církev spíš prohrává.

Desetitisíce polských žen vstoupily do stávky

4.října » A2larm
Desetitisíce polských žen protestují proti novému návrhu zákona o interrupcích. Hodlají bojovat za vyhlášení referenda o legalizaci potratů. Po celém Polsku včera proběhla stávka nazvaná Černé pondělí...

Tato informační stránka o Barbara Nowacka zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Barbara Nowacka" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes