Jaroslav Olša

Related to

Zapomenutý Čech z Hollywoodu, který získal Oscara. Vytvořil třeba ikonickou scénu z Planety opic

18.October » Lidovky.cz
V srdci amerického filmového průmyslu působilo před sto lety mnoho Čechů, kteří jsou dnes zcela zapomenuti. Je mezi nimi i držitel Oscara Emil Kosa Jr., který společně s pár dalšími tvořil v Hollywoodu silnou českou filmařskou komunitu.

Hledání zlatého nosorožce v indonéské přírodní rezervaci Ujung Kulon na ostrově Jáva

8.October » Reflex.cz
V indonéštině se mu říká badak jawa - doslova nosorožec jávský. Hrozí mu vyhynutí a pár posledních exemplářů přežívá v rezervaci Ujung Kulon. Místní lidé navíc věří, že tu žije i božský prapředek všech těchto tlustokožců - zlatý nosorožec. Vydal s...

Milovaný i nenáviděný. Zimbabwe se loučí s mužem, který zemi vládl třicet let

14.September » Seznam Zprávy
Mnoho obyvatelů Zimbabwe Roberta Mugabeho stále považuje za osvoboditele. Kritici vyzývají k bojkotu jeho oficiálního pohřbu kvůli represím, které provázely poslední roky jeho vlády.

„Milý chlapík i prchlivý despota“. Tak si pamatuje Mugabeho český exvelvyslanec

6.September » Seznam Zprávy
Muž, který bojoval proti západnímu kolonialismu a měl jít vstříc demokracii. Proměnil se ale v diktátora, který šlapal po lidských právech a kdysi prosperující zemi uvrhl v ekonomický odpadkový koš a existenční krizi. Dnes ve věku 95 let Robert Mu...

Také Československo chtělo mít zámořské kolonie, uvažovalo se o africkém Togu

5.September » ExtraStory.cz
Po 1. světové válce někteří Češi podlehli imperiálním choutkám. Ve společnosti se začaly objevovat hlasy snažící se tuto myšlenku realizovat v praxi. Možná nejblíže měli Češi ke správě někdejší německé kolonie Togo.
Petr Stančík - Český spisovatel
Jaroslav Fenyk - Český právnik

Tato informační stránka o Jaroslav Olša zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jaroslav Olša" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes