15
new stories - click to show

Markéta Pilátová

Related to

Markéta Pilátová: Za kytky se neděkuje

15.July » ČRo 3 Vltava
Sedm let jsem si svou zahradu představovala ve snu. A zahradničila po skypu, když mi můj muž ukazoval záhony a potřeboval vědět, co vyplít a co ne.

Pilátová, Markéta: Mohl by tenhle film vzniknout?

2.July » iLiteratura.cz
Je třicet ve stínu a v elegantní pasáži kousek od vídeňské Herrengasse si vychutnávám vídeňskou kávu. Kávu v kavárně! Sice jsem musela ukázat potvrzení o očkování, ale stejně.

Šumperk: Koronavirus se podepsal na počtu v knihovně registrovaných čtenářů

Více než dva měsíce je již otevřena Městská knihovna T. G. Masaryka, od předposledního květnového pondělí je opět v provozu nejen Literární kavárna, ale i veřejný internet, který mohou zájemci využívat bezplatně patnáct minut, a čtenáři mají k dis...

Měsíc autorského čtení: Markéta Pilátová: Kiko a senzibil zatýkají vítr – Česko

26.June » Informuji.cz
Narozena 1973 v Kroměříži. Prozaička, publicistka, básnířka,... | Ostrava - (2021-07-10 20:30:00 - 2021-07-10 00:00:00)

Měsíc autorského čtení: Markéta Pilátová: Kiko a senzibil zatýkají vítr – Česko

26.June » Informuji.cz
Narozena 1973 v Kroměříži. Prozaička, publicistka, básnířka,... | Brno - (2021-07-09 20:30:00 - 2021-07-09 00:00:00)

Markéta Pilátová: Žádné matoucí signály

24.June » ČRo
Ve Vídni je léto, ale nejsou tady turisté. Pár se jich přeci jen najde, ale jsou jako drobky rozsypané u sochy Marie Terezie, kde si dávám s lidmi sraz, když se mám ve Vídni s někým potkat. Ta socha je prostě nepřehlédnutelná. A jak říká jedna moj...

Markéta Pilátová: Neodolatelná převaha stínů

4.June » ČRo 3 Vltava
Koldo Chamorro je pro mě nejlepší španělský fotograf. Možná nejlepší fotograf vůbec. Jeho fotky klamou tělem. Tváří se jako dokumentární, ale je na nich mnohem víc.

Něco třeba dopadne dobře, myslí si spisovatelka Markéta Pilátová

31.May » Lidovky.cz
Markéta Pilátová (1973) píše pro děti i dospělé. Pro ty první právě vydala knížku Kiko a princezna z tundry (Meander), pro ty druhé román Senzibil (Torst).

Pilátová, Markéta: Záhada brýlatého kluka s mumiemi

28.May » iLiteratura.cz
Často mi lidé říkají, že píšu magické věci. Nebo magickorealistické, když chtějí být přesní. Občas si ale říkám, jak moc odlišných stylů, autorů a druhů umění se do toho magickorealistického pytlíku vejde.

Markéta Pilátová: Plavba na obytné soše

13.May » ČRo
Ráno jsem vstala v šest. Venku si nasadila respirátor a hnala se na tramvaj. Nejdřív jsem vystoupila na pražské Palmovce a zkoušela se doptat, kde je tamní marina.

Pilátová, Markéta: Senzibil

12.May » iLiteratura.cz
Kam se obrátí o pomoc dívka, které něco v její minulosti brání přijmout křest? Překvapivě k senzibilům. Markéta Pilátová se v románu věnuje otázce, která je na jednu stranu velmi aktuální, přesto ji současní autoři spíše opomíjejí – duchovnímu roz...

Tato informační stránka o Markéta Pilátová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Markéta Pilátová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes