15
new stories - click to show

Miroslav Rataj

Related to

Karel Šiktanc: Adam a Eva. Pásmo veršů v doprovodu saxofonové improvizace Michala Žáčka

1.May » ČRo
Od prvního setkání přes nedorozumění a pochyby až k hlubokému vztahu vede jeden z největších českých básníků své archetypální hrdiny. A zároveň je staví do centra obrazů utkaných slovy, jež najde jen básník. Poslouchejte on-line po dobu jednoho týdn…

Gustav Meyrink: Preparát. Lehce hororová povídka z města s tajemně tlukoucím srdcem

11.December » ČRo
Starou Prahu, především židovskou čtvrť Josefov, miloval německy píšící spisovatel Gustav Meyrink. V českém městě prožil velkou část svého života. O Praze, která ho fascinovala a také inspirovala, vypráví i jeho tajemný a trošku hororový příběh s ná…

Seňor klub

23.September » Informuji.cz
V sezóně 2020/2021 se uskutečnila dvě setkání v Divadle „12“ a jedno... | Ostrava - (2021-10-12 17:00:00 - 2021-10-12 00:00:00)

Ve Frýdku-Místku se bude hrát divadelní představení Ostře sledované vlaky

16.September » TV Polar
Profesionální herci i nadšenci z Komorního divadla Arté připravili další divadelní lahůdku. V sobotu 25. září odehrají v premiéře na Nové scéně Vlast představení Ostře sledované vlaky. Hořkou komedii podle stejnojmenné novely Bohumila Hrabala a osca…

Preparát. Tajemná povídka Gustava Meyrinka ze staré Prahy

11.July » ČRo 2 - Praha
Povídka z „města s tajemně tlukoucím srdcem“, tedy z Meyrinkovy staré Prahy, začíná naléhavým rozhovorem v kavárně Radecký a končí v pracovně perského doktora Darašekoha.

Na odborné školy se po měsících vrátila odborná výuka

27.April » ČRo Ostrava
Dlouhé měsíce ticha vystřídaly zvuky pil a hoblíků. A dalších nástrojů. Odborné školy obnovily praktickou výuku a učni se vrátili do dílen.

Divadlo zahájilo o víkendu sezonu ve velkém stylu

Národní divadlo moravskoslezské Ostrava vstupuje do 102. sezony s mottem Restatr a už první premiéra bude jiná, než na co byli diváci při zahájení zvyklí.

Eduard Martin: Prorok

17.August » ČRo 3 Vltava
Vědeckofantastická povídka. Připravila Helena Berková. Čte Miroslav Rataj. Režie Petr Lokaj. Natočeno v ostravském studiu Českého rozhlasu v roce 1993.

Tato informační stránka o Miroslav Rataj zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Miroslav Rataj" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes