15
new stories - click to show

Miroslav Rataj

Related to

Vzpomínky výtvarníka Jiřího Dratvy a herců Anny Cónové a Miroslava Rataje

12.April » ČRo Ostrava
Zavzpomínejte si s námi na tohoto legendárního básníka a písničkáře, jehož umělecké začátky byly spojeny s ostravským rozhlasem.

Jaromír John: Svatozář. Vyprávění o jednom ne moc povedeném manželství pro pobavení ostatních

14.January » ČRo
Dokud je manžel na frontě první světové války, domov vidí jako ráj na zemi. Po návratu se mu ale ta jeho „Mařena“ zase začíná pěkně zajídat. Poslechněte si tragikomický příběh z pera Jaromíra Johna.

Jon Fosse: Noc zpívá své zpěvy. Komorní hra norského dramatika ze života mladých rodičů

1.August » ČRo
Jednoduchý jazyk, strohá sdělení, rytmicky se opakující hlavní témata, několikahodinový výsek ze života jednajících postav. Takto, v jazyku nynorsk, píše své hry norský dramatik Jon Fosse. Poslouchejte on-line po dobu čtyř týdnů po odvysílání.

Karel Šiktanc: Adam a Eva. Pásmo veršů v doprovodu saxofonové improvizace Michala Žáčka

1.May » ČRo
Od prvního setkání přes nedorozumění a pochyby až k hlubokému vztahu vede jeden z největších českých básníků své archetypální hrdiny. A zároveň je staví do centra obrazů utkaných slovy, jež najde jen básník. Poslouchejte on-line po dobu jednoho týdn…

Gustav Meyrink: Preparát. Lehce hororová povídka z města s tajemně tlukoucím srdcem

11.December » ČRo
Starou Prahu, především židovskou čtvrť Josefov, miloval německy píšící spisovatel Gustav Meyrink. V českém městě prožil velkou část svého života. O Praze, která ho fascinovala a také inspirovala, vypráví i jeho tajemný a trošku hororový příběh s ná…

Seňor klub

23.September » Informuji.cz
V sezóně 2020/2021 se uskutečnila dvě setkání v Divadle „12“ a jedno... | Ostrava - (2021-10-12 17:00:00 - 2021-10-12 00:00:00)

Ve Frýdku-Místku se bude hrát divadelní představení Ostře sledované vlaky

16.September » TV Polar
Profesionální herci i nadšenci z Komorního divadla Arté připravili další divadelní lahůdku. V sobotu 25. září odehrají v premiéře na Nové scéně Vlast představení Ostře sledované vlaky. Hořkou komedii podle stejnojmenné novely Bohumila Hrabala a osca…

Preparát. Tajemná povídka Gustava Meyrinka ze staré Prahy

11.July » ČRo 2 - Praha
Povídka z „města s tajemně tlukoucím srdcem“, tedy z Meyrinkovy staré Prahy, začíná naléhavým rozhovorem v kavárně Radecký a končí v pracovně perského doktora Darašekoha.

Na odborné školy se po měsících vrátila odborná výuka

27.April » ČRo Ostrava
Dlouhé měsíce ticha vystřídaly zvuky pil a hoblíků. A dalších nástrojů. Odborné školy obnovily praktickou výuku a učni se vrátili do dílen.

Divadlo zahájilo o víkendu sezonu ve velkém stylu

Národní divadlo moravskoslezské Ostrava vstupuje do 102. sezony s mottem Restatr a už první premiéra bude jiná, než na co byli diváci při zahájení zvyklí.

Tato informační stránka o Miroslav Rataj zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Miroslav Rataj" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes