15
new stories - click to show

Adriena Šimotová Česká malířka, grafička a sochařka

Related to

Co vás čeká v GASK? Rozmanitý zimní program pro děti i dospělé v Galerii Středočeského kraje

14.January » Informuji.cz
Galerie moderního a současného umění GASK má připravený pestrý program i v zimních měsících. Každý den kromě pondělí si mohou návštěvníci prohlédnout stálou expozici nebo některou z aktuálních výstav. K těmto výstavám nabízí galerie sérii komentovan…

TS: Svety Jindřicha Chalupeckého v Galérii mesta Bratislavy

21.November » Artalk.cz
Andrej Barčík, Eva Bednářová, Julie Béna, Zdeněk Beran, Viera Bombová, Jacob Bornfriend (Jakub Bauernfreund), Vladimír Boudník, Albín Brunovský, Ivan Čujkov, Daniela Danielis a Ľuboš Kotlár, Rudolf Fila, Stano Filko, Mikuláš Galanda, Viera Gergeľová…

Malíř, kterého přirovnali k archandělovi. Bělocvětov byl krystalický typ

8.November » Bleskově.cz
Výstava vrací do povědomí umělce, který žil uprostřed zvláštního nepořádku svého ateliéru a na terase v nádobách pěstoval rostliny.

Dítě z větru Vojty Nýdla a Beaty Hlavenkové zazní v Anežském klášteře

1.November » Pražský patriot
Pozoruhodnou desku Dítě z větru natočil klarinetista a zpěvák Vojta Nýdl s Beatou Hlavenkovou v čase pandemie. Projekt oslavující život i jeho pomíjivost zazní v rámci cyklu Pražských symfoniků Obrazy a hudba. Koncert se uskuteční 3. listopadu v 19:…

Moje čtení: Simona Bagarová skupuje průběžně všechny dětské knihy, které měla ráda

19.August » Víkend
Simona Bagarová založila spolek MILA a s kolegyněmi se snaží měnit způsob péče o seniory. Přitom se zasazuje o lepší podmínky pro ty, kteří se o lidi v ústavech starají.

Kubišta, Pinkas, Sekal et al. Akvizice ZČG z let 2012–2021

16.August » www.kudyznudy.cz
Sbírkový fond Západočeské galerie v Plzni se mezi znalci těší renomé. Tato výstava návštěvníkům představuje vybrané nejvýznamnější autory a jejich díla, jimiž galerie obohatila v posledním desetiletí své fondy.

Telegraph Gallery vysílá třetí signál ze Sbírky Roberta Runtáka

Jak souvisí František Kupka a Jan Zrzavý s pop-artem nebo performativním uměním? Nejen na tuto otázku odpovídá výstava SIGNÁL III: Mistrovská díla ze Sbírky Roberta Runtáka (1900–1990), kterou připravila olomoucká Telegraph Gallery. Výstava byla zah…

Lidská důstojnost. Muzeum Kampa konfrontuje tvorbu životních partnerů Evy Kmentové a Olbrama Zoubka

8.July » ČRo
Pražské Muzeum Kampa, Nadace Jana a Medy Mládkových, přináší výstavu dvou umělců, v jejichž sochařské tvorbě hrál nejdůležitější roli člověk, jeho postavení v neklidném světě a době, s niterným prožitkem lidské existence.

Zaměřeno na sběratelství. Kunsthalle otevřela výstavu s díly Šimotové nebo Róny

1.July » Bleskově.cz
Představuje sbírku Karla Babíčka, který v 90. letech minulého století založil jednu z prvních českých soukromých galerií.

Výtvarná dílna Adrianina židle

25.May » Informuji.cz
Vydejte se ve stopách významné české umělkyně Adrieny Šimotové, která... | Praha 3 - (2022-06-07 16:00:00 - 2022-06-07 00:00:00)

Umění je abstrakce

19.May » Informuji.cz
Obrazy, kresby, grafika, sochy Vladimír Boudník, Václav Boštík, Hugo... | Praha 4 - (2022-06-15 00:00:00 - 2022-07-24 00:00:00)

Tato informační stránka o Adriena Šimotová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Adriena Šimotová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes