Michal Skořepa

Related to

Michal Skořepa: Audit čerpání EU fondů: možné makro dopady

Tématem číslo 1 v těchto dnech je předběžná verze zprávy z auditu, který Evropská komise provedla ohledně čerpání peněz z fondů EU zejména ve vztahu k firmám spojovaným s českým premiérem Babišem. Kauza může mít i makroekonomické důsledky (ať už s...

Michal Skořepa: Další porce OECD knedlíků

OECD ve své nové prognóze pro Česko vedle řady rozumných doporučení opakuje jedno absurdní: český růst je pomalý mimo jiné v důsledku nedostatku pracovní síly, a proto je prý třeba tuto pracovní sílu doplnit pracovníky z ciziny.

Peníze na dovolenou je lepší vyměnit hned. Koruna může ještě oslabit

30.May » iDNES.cz
Když před více než dvěma lety končily devizové intervence, hlavní hráči na trhu očekávali, že koruna bude už jen posilovat. Ačkoliv zpočátku předpověď vycházela, začátkem loňského roku přestala domácí měna náhle sílit. A pak oslabila. Zhruba od lo...

Michal Skořepa: Vládě chybějí ekonomové

Kam uvalit sektorovou daň, jež zasáhne spotřebitele málo? Podle ekonomických učebnic tam, kde je slabá konkurence. Minimálně někteří členové vlády ale v aparátu asi nemají nikoho, kdo někdy měl nějakou takovou učebnici v ruce.

Michal Skořepa: Americkým investicím do Česka Trumpovy nižší daně uškodit moc nemohly

Nebo je to složitější? Úvahy o datech týkajících se investic ze zahraničí odjakživa trpí problémem, že u mnohých investičních projektů není zcela jasné, kdo a odkud je jejich skutečným původcem (neboli konečným vlastníkem).

Chci hypotéku. Odborníci radí, zda si ji vzít raději hned a na co při tom nezapomenout

Zeptali jsme se expertů, zda je aktuálně vhodný čas vzít si úvěr na bydlení, podle čeho se při výběru hypotéky rozhodovat nebo jak se nejlépe ochránit před nečekaným výpadkem příjmu.

Klienti bank zvýšení základní úrokové sazby ČNB příliš nepocítí

Česká národní banka (ČNB) se kvůli zrychlující inflaci rozhodla po pěti měsících opět zvýšit cenu peněz a zvedla základní úrokovou repo sazbu z 1,75 procenta na dvě procenta. Guvernér ČNB Jiří Rusnok naznačil, že s dalším zvýšením sazeb letos už p...

Michal Skořepa: Čínské investiční otazníky

Kritici prezidenta Zemana mu vyčítají, že jím slibované čínské investice do Česka nějak ne a ne dorazit. Není to ale jeden ze slibů, jejichž nenaplnění by nám možná ani nemuselo vadit?

Jak Trumpovy nižší daně "ublížily" zahraničním investicím

5.May » Kurzy.cz
Podle údajů OECD za rok 2018 klesl meziročně objem přímých zahraničních investic. O rok dříve k tomu došlo také. Souvislosti nabízí analytik Michal Skořepa z České spořitelny.

Platí pravidlo: Zvýšení repo sazby vede ke zdražení hypoték. A někdy taky ne

Komentář Michala Skořepy: „Je zle, ČNB zvedla sazby, hypotéky budou ještě dražší!“ Tak nějak asi mnozí lidé reagovali na zprávu, že bankovní rada České národní banky se hned po prvním máji rozhodla po několika měsících klidu pohnout v rámci své mě...
Pavel Váně - Zpěvák

Tato informační stránka o Michal Skořepa zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Michal Skořepa" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes