Michal Skořepa

Vztahuje se k

Michal Skořepa: Daňový balíček: vypadly špatné nápady, ale jeden potřebný tam naopak chybí

15.června » Blogy aktuálně.cz
Vláda ve středu schválila daňový balíček na rok 2019. Jednu docela významnou vadu fungování českých veřejných financí v něm ale neřeší.

Nové hypo limity ČNB mohou místo k růstu nájmů vést k jejich poklesu?

15.června » Kurzy.cz
Ve středečním Ranním restartu jsem se zmínil o tom, že nové limity ČNB na hypotéky by mohly vést k pomalejšímu růstu nájemného. Tato hypotéza vzbudila jistou pozornost a na objednávku HN jsem proto sepsal následující komentář, který se snaží o...

Daňový balíček: Vypadly špatné nápady, ale jeden potřebný tam naopak chybí

15.června » Kurzy.cz
Vláda ve středu schválila daňový balíček na rok 2019. Téměř přesně před 4 měsíci poslalo ministerstvo financí k připomínkám předchozí verzi balíčku, která mj. obsahovala divoké návrhy mj.

Michal Skořepa: Nové limity na hypotéky můžou nájemné paradoxně snížit

14.června » Blogy aktuálně.cz
Limity, které nedávno stanovila Česká národní banka pro banky poskytující hypotéky, vyvolaly mnoho otázek. Jednou z nich je i dopad na oblast nájemného. Musí tento dopad být směrem nahoru? (text vyšel původně na ihned.cz)

Komentář ekonoma České spořitelny Michala Skořepy: Nové limity na hypotéky mohou nájemné paradoxně snížit

14.června » iHNed.cz
Někteří komentátoři přišli s úvahou, že lidé, kteří teď nedosáhnou na hypotéku, "přejdou" na nájemné a výsledkem tak bude rychlejší růst nájemného. Já si umím představit i jiný, ve svém důsledku pro vývoj nájemného zcela opačný scénář. Ten vychází...

Bude mít rozhodnutí ČNB dopady na sazby hypoték a nájemné?

13.června » Kurzy.cz
Přísnější regulace poskytování hypoték, a tedy zchlazení trhu s bydlením, může mít dopady i do inflace a měnové politiky. Zaprvé, může se zpomalit růst cen nemovitostí a pak nájemného (podobný efekt nejspíš mělo už stanovení limitu na LTV), přičem...

Na ZEW padla špatná nálada

13.června » Web4Trader
Hodnota indikátoru ZEW (nálada mezi investory a analytiky) pro německou ekonomiku se mezi květnem a červnem sesunula o 7.9 bodů na -16,1. To je nejníže za posledních téměř 6 let a hluboko pod dlouhodobým průměrem 23,3.

Michal Skořepa: I Švýcaři umějí hazardovat, a pořádně

10.června » Blogy aktuálně.cz
Zákruty fungování moderního peněžního systému patří k nejhůř pochopitelným tématům v celé ekonomii. A vida - Švýcaři se rozhodli, že chtějí ve všelidovém hlasování (!) posoudit, jestli je třeba tyto zákruty překopat. Tento text je pokusem jejich n...

Michal Skořepa: Problém vývozu? Nejsou lidi

7.června » Blogy aktuálně.cz
Růst vývozu (i dovozu) již mnoho měsíců zpomaluje. Důvodem však není uvadající zahraniční poptávka, ale kapacitní omezení domácích výrobců.

Přebytek obchodní bilance mírně poklesl

7.června » Kurzy.cz
V dnešním vydání Hospodářských novin kolega Michal Skořepa k tomuto tématu píše: Podle včerejších údajů ČSÚ dosáhl český zahraniční obchod v dubnu přebytku 15,8 miliard korun. Na měsíční bilance tohoto řádu je česká ekonomika zvyklá už několik let.

Problém vývozu? Nejsou lidi

7.června » iHNed.cz
Růst vývozu (i dovozu) již mnoho měsíců zpomaluje. Důvodem však není uvadající zahraniční poptávka, ale kapacitní omezení domácích výrobců. Tento problém se snaží podniky řešit investicemi do automatizace.

Co říká nový Ageing Report o českém trhu práce?

6.června » Kurzy.cz
Evropská komise koncem května zveřejnila nový Ageing Report (jde o vydání pro rok 2018, publikace vychází jednou za tři roky). Obsahuje spoustu zajímavých údajů a prognóz – například ohledně celkových výdajů „spjatých s věkem“ (age-related expendi...
Pavel Váně - Zpěvák

Tato informační stránka o Michal Skořepa zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Michal Skořepa" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes