15
new stories - click to show

Václav Špála

Related to

Láska a inspirace namodro

21:41 » blog.idnes.cz
Psala jsem tu ódu na Toyen a mé setkávání s nejlepšími českými malíři, nejen surrealisty, pokračuje dalšími zážitky. Obrazy nejen v originálech na zdech, ale i jako velké puzzle či pexeso, tak se dnes představuje umění.

Julius Reichel zjednodušuje svět lobotomií

19.September » ČT24
Julius Reichel je jedním z nejvýznamnějších představitelů takzvané postinternetové malby u nás. Dlouhodobě ho zajímá všechno, co se děje uvnitř lidské hlavy i co na ni působí. To také zkoumá na výstavě Hard Core + Lobotomy = 20 / 20 v pražské Galeri…

Nové pražské výstavy nabízí lobotomní smajlíky, zteplalé pivo a trapné oka mžiky

13.September » Deník N
Menší pražské výstavní prostory po létě vstupují do nové sezony čerstvou zásobou současného umění. Na co teď lákají návštěvníky Kampus Hybernská, Villa Pellé či Galerie Václava Špály? Nabídka je pestrá, i když ve svém celku často vyznívá rozpačitě.

Malířka Jana Šárová: Čertovo kvítí roste v bláznivých zahradách

21.July » Novinky.cz
Slučování výtvarných stylů, tedy fúze, je nejlepší charakteristika toho, co malířka Jana Šárová dělá. Její výstava Fusion, která trvá v pražské galerii Václava Špály do 27. srpna, ukazuje ve třech patrech celou životní i estetickou cestu autorky.

Vypravěčka příběhů, která si bere inspiraci odkudkoliv. Šárová vystavuje u Špály

10.July » ČT24
Výstava malířky Jany Šárové v Galerii Václava Špály se jmenuje Fusion, tedy Fúze. Jde i o způsob, jakým své obrazy tvoří. Propojuje v nich motivy cizích kultur, různých věků i své vlastní přítomnosti.

Linie! – výstava Oblastní galerie Liberec

26.June » Kudy z nudy
Výstava představí díla českých výtvarníků 20. století ze bohatých sbírek Oblastní galerie. Kurátorkou je Mgr. Jana Farská Hájková.

Produkuje bohatství, ale vymazává obce z map. Výstava se věnuje tématu uhlí

26.June » Bleskově.cz
Pojímá jej i jako téma spojené se severem Čech. Návštěvníci uvidí díla Václava Špály, Jana Zrzavého nebo současné skupiny Rafani.

Vernisáž výstavy Linie!

26.June » Kudy z nudy
Výstava představí impresionistickou linku Heleny Emingerové a Maxe Švabinského, která se v první půli dvacátého století přeměnila v hutnou linii Josefa Čapka a Václava Špály.

Václav Špála, Panáky v Rybné, Jan Slavíček, Žně v Orlických horách

28.May » Informuji.cz
Konfrontace dvou obrazů, jež v roce 1928 vznikly v těsném sousedství... | Cheb - (2023-05-28 00:00:00 - 2023-07-02 00:00:00)

Neznámá Toyen, ale i Špála, Fila a Čapek. Galerie Kodl představuje to nejlepší z 19. a 20. století

2.May » Lidovky.cz
Předaukční výstava uměleckých děl uvádí od května kolekci výtvarného umění 19. a 20. století s přesahem do současné tvorby. Představí se i dvě dosud široké veřejnosti neznámá plátna Toyen.

Tato informační stránka o Václav Špála zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Václav Špála" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes