15
new stories - click to show

Lukáš Trejbal

Related to

Nymburská kapela Oliverova dálka natáčí novou desku a shání na ni peníze

12.January » Nymburský deník
Nymburská kapela Oliverova dálka míří ke třetímu albu s pracovním názvem Magi Jidaki. Na jeho natočení a výrobu mohou přispět i její fanouškové prostřednictvím HitHitu.

Pavel Herot: Odejdi navždy pít lásku

Pavel Herot (1965 – 2021) byl originální osobností tuzemské undergroundové scény. Rodák z Třebíče (většinu života ale prožil v Martínkově u Moravských Budějovic) se vyučil prodavačem. Pracoval ve stavebninách, ve skladu či v České televizi jako te...

Lukáš Trejbal: Ve chvíli, kdy Jaruška přehodí přes pípu utěrku

Lukáš Trejbal (* 1967) se narodil v Nymburce. Sbírka Nemám slov, ze které jsou uvedené básně, vyšla v roce 2019 a je jeho třetí. Knihu v edici Polabští básníci nákladem autora a přátel vydalo Vespero, Pardubice. Lukáš Trejbal do literatury vstoupi...

PŘED 10 LETY: Zachránil sražené prasátko. Kančí prcek měl zlomený rypáček

18.April » Nymburský deník
/FOTOGALERIE/ Jel do práce. Najednou uviděl v lese na silnici dvě sražená selátka. Nelenil, jedno ještě žilo, a tak ho naložil a odvezl k veterináři. To je příběh právě narozeného kanečka, kterému jeho zachránce Ruda Mikuškovic říká Prasátko. Ale ...

PŘED 10 LETY: Návštěvníci přerovského skanzenu si vyzkoušeli techniky drátování

21.March » Nymburský deník
V rámci výstavy Jaro na vsi si v březnu roku 2011 mohli příchozí vyzkoušet ve staré škole také drátkování a filcování z ovčí vlny.

PŘED 10 LETY: Senioři si užili Valentýna, Šporkovjanka vyhrávala

14.February » Nymburský deník
/FOTOGALERIE/ Že si svátek zamilovaných, tedy Valentýna, umějí užít i senioři, se v roce 2011 na vlastní kůži přesvědčil v Domově Na zámku v Lysé nad Labem redaktor Nymburského deníku.

Z ARCHIVU: Na sídlišti v Jankovicích vyrostlo obří iglú

2.January » Nymburský deník
Na naše poměry neobvyklá sněhová nadílka vzbudila v lednu roku 2010 v některých lidech i touhu tvořit ze sněhu. Kromě desítek sněhuláků, kteří se objevili po městě, se mezi paneláky na jankovickém sídlišti objevila i dvě iglú.

PŘED 10 LETY: Řemeslníci se činili, vrátili do Krchleb staré dobré časy

25.October » Nymburský deník
/FOTOGALERIE/ Jako kdyby se do Krchleb vrátily staré dobré časy. Ve znamení lidových řemesel se v roce 2010 nesl sobotní program v sokolovně a základní škole. Kovář „žhavil“ raději na dvorku. V Krchlebích bylo nakonec k vidění neuvěřitelných 41 ře...

PŘED 10 LETY: V nymburském Depu pokřtili Hektora ze 60. let

18.October » Nymburský deník
/FOTOGALERIE/ Nymburské Depo zažilo v říjnu roku 2010 svůj velký svátek. V Kruhové rotundě tady pokřtili zrenovovanou lokomotivu, která vyjela na trať v roce 1965.

PŘED 10 LETY: Kaple bývalého kláštera otevřela po 60 letech

4.October » Nymburský deník
/FOTOGALERIE/ Po šedesáti letech se začátkem října roku 2010 znovu otevřely dveře do kaple bývalého kláštera vedle Hálkova divadla v Nymburce.

PŘED 10 LETY: Neckyáda v Kamenném Zboží bavila místní na koupališti

27.September » Nymburský deník
Mobil House, Zabíjačka 2010 a Zoo loď. To jsou názvy tří plavidel, která se v roce 2010 zúčastnila Neckyády na místním koupališti. Šofér Zabíjačky František Soukal to nakonec na vodě vzdal. Necky posadil na kárku a odjel závod na suchu.

Na sídlišti dnes zažijí Nymburk jinak

19.September » Nymburský deník
Komunitní akce Zažít Nymburk jinak dnes spojí sousedy na sídlišti. Od 14 hodin mohou dorazit celé rodiny na bohatý program her, koncertů, soutěží, výstav i kulinářských pochoutek. Akce se koná u dětského hřiště Nezlobiště.

Tato informační stránka o Lukáš Trejbal zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Lukáš Trejbal" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes