Ota Ulč

Vztahuje se k

USA: Pořádné volební výsledky dosud nezjištěny

15.listopadu » Neviditelný Pes
V řadě amerických států spolehlivé výsledky se zájemci dozvěděli za pár hodin po volbách. Vyskytly se ale i situace, že nyní týden po volbách výsledek ještě znám nebyl. Například situace ve značně osídlené oblasti Floridy.

BRAZÍLIE: Kubíčkovo hlavní město

13.listopadu » Neviditelný Pes
Jestliže v témže státě je jedno místo lidmi přecpáno a na tom druhém je pusto prázdno, situace to není zcela nenormální. Případ to brazilského pobřeží a vnitrozemí. Zejména by bylo záhodno ulevit nejen veleměstům, ale i suchopárné, permanentní bíd...

USA: Úterý, den volební

8.listopadu » Neviditelný Pes
Taková je americká tradice, že občané se demokraticky rozhodují začátkem listopadu. Letos to vyšlo na úterý v šestý den jedenáctého měsíce již brzo končícího roku 2018.

SVĚT: Filantropie za mořem

6.listopadu » Neviditelný Pes
V totalitní kleci národ vedl poměrně rovnostářskou existenci, netrápen příliš očividnými kontrasty materiálního blahobytu.

SVĚT: Příležitosti k pořádným nepěknostem

1.listopadu » Neviditelný Pes
Není příliš států, v nichž by neexistoval systém aspoň nějaké kontroly jejich obyvatelstva. Mezi takovou menšinu nutno započíst i dosavadní velmoc USA. Ano, požadavek či aspoň představa jakýchsi občanských průkazů, důkazů identity, neexistuje. Čil...

SVĚT: Komplikace nejen s imigrací

30.října » Neviditelný Pes
V těchto prozatím nejposlednějších časech přibývá zájem o značněji vybavené přistěhovalectví do všemožných končin světa. Větší význam si klade Kanada a Austrálie na rozdíl od Ameriky.

ISTANBUL: Euro-asijský a křesťansko-mohamedánský předěl

24.října » Neviditelný Pes
Nejen při prvním společenském seznamování s neznámým člověkem, ale i v případě dosud nepoznané metropole může dojít k zanechání zásadního dojmu.

SVĚT: Pořádné komplikace

23.října » Neviditelný Pes
Již začátkem dávných let sedmdesáých se mi dostalo příležitosti podílet se na dvouměsíčním pohybování po Indii, být uváděn do zajímavých společností, debatovat s tehdejší ministerskou předsedkyní Indirou Ghandiovou, posléze zavražděnou jejími strá...

SVĚT: Jak dopadly představy barona Coubertina

18.října » Neviditelný Pes
Co se stalo s jeho odkazem? Pro neinformované nebo zapomětlivé: Pierre de Coubertin (1863-1937), potomek francouzského aristokratického rodu z 15. století, historik, pedagog s velkým důrazem na sport, zejména na rugby, osobně se musel zúčastnit ob...

USA: Představení hodně rozličné trojice

16.října » Neviditelný Pes
Teď v brzo končícím roce 2018 - ke 100. výročí vzniku našeho rodného, již neexistujícího Československa - též končil život jednoho z nejpozoruhodnějších myslitelů našeho dvacátého, již uplynulého století.

RUSKO: K teplomilné Soči a zimní olympiádě

11.října » Neviditelný Pes
Rozloučení s tuze pozoruhodným Istanbulem, jeho panorama nám pozvolně mizí z dohledu, náš Prinsendam, stejně jako čtyřicet tisíc jiných lodí ročně vplouvá do třicet kilometrů dlouhé, strategicky významné úžiny Bosporu.

USA: Podivné počínání právního pořádku

9.října » Neviditelný Pes
Poté, co jsem před mnoha lety unikl justiční funkci, odložil talár, dál udělovat spravedlnost v českém pohraničí, rozvádět nepovedená manželství, rozdělovat králíky a slepice v rozhořčených domácnostech, pak jsem se přece jen ocitl na opačné stran...

Tato informační stránka o Ota Ulč zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Ota Ulč" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes