Ota Ulč

Vztahuje se k

SVĚT: Všelijaké komplikace

20.září » Neviditelný Pes
Po druhé světové válce velké lodě spolu s demobilizovanými vojáky přivážely jejich v Evropě nabyté manželky, mezi nimiž byla i řada českých děvčat.

USA: Drzost se ozvat

18.září » Neviditelný Pes
Kdyby mě posedlo dychtění stát se v Kongresu ve Washingtonu metařem, musel bych spolu se žádostí dodat všemožnou dokumentaci o svém předchozím životě.

SVĚT: O popularitě předáků

13.září » Neviditelný Pes
Po bleskurychlé vítězné válce proti Saddamu Huseinovi v roce 1991 nemohla být popularita tehdejšího amerického prezidenta George Bushe větší, leč uplynul jen jeden rok, když ho národ vystrnadil z Bílého domu a nahradil jakýmsi Billem Clintonem z p...

USA: Zmínka o mladičkých miliardářkách

11.září » Neviditelný Pes
Začnu poněkud oklikou a sice nedávným světovým fotbalovým utkáním, kde vítězný pohár si odnesla nikoliv Brazílie a rovněž žádný z běžných favoritů, ale Francie.

AUSTRÁLIE: Našinci v Klokánii (2)

6.září » Neviditelný Pes
Emigrace po roce 1945 změnila Austrálii důkladně. Prvním poválečným sčítáním obyvatelstva v roce 1947 se napočítalo 7,6 milionů obyvatel (z toho 5 milionů ve státech New South Wales a Victoria).

AUSTRÁLIE: Naši v Klokánii (1)

4.září » Neviditelný Pes
V poměru k původnímu počtu obyvatelstva od konce druhé světové války, pouze s výjimkou Izraele, žádná země nepřijala tolik přistěhovalců jako Austrálie. Kdysi jednolitý kmen Anglosasů na periferii světa je teď konglomerátem různých národů. Téměř p...

USA: Metropolitní Chicago někdejší a nynější

30.srpna » Neviditelný Pes
Několikrát jsem se na tamější adrese ocitl, aniž bych ale příliš bažil po pobytu. Prvním mým kontaktem byl Jozef Lettrich, náměstek předsedy tehdejší předkomunistické československé vlády, také předseda tehdy předúnorové nejsilnější slovenské poli...

USA: Standardní počínání většiny medií

28.srpna » Neviditelný Pes
Visegrádská skupina středoevropských států, v minulosti lidově demokratických sovětských nástrojů, měla přijmout kvotu 11 069 uprchlíků. Což se ale nikterak nepovedlo. Slovensko jich všeho všudy přijalo 16, Česká republika 12, Poláci a Maďaři nulu...

SVĚT: Hanebnosti podivností

23.srpna » Neviditelný Pes
V noci mě zasáhl sen v podobě nightmare, neboli noční můry. Sice jsem se ocitl v dávné době svého mládí, jenže to byla léta padesátá, mávání prapory, skandování, plamenné ujišťování, že VČASNÝM PŘÍCHODEM DO PRÁCE ZASADÍME ZDRCUJÍCÍ ÚDER AMERICKÝM ...

USA: Ošemetné otázky či dokonce tvrzení

21.srpna » Neviditelný Pes
Aby vyprodukovaly kilo medu, musí včely nasbírat nektar z více než čtyř milionů květů. Turisté navštěvující Island by měli vědět, že dávání spropitného v restauracích je považováno za urážku.

USA: Kam se asi vlastně řítíme

16.srpna » Neviditelný Pes
Loňského roku 2017, kdy Donald Trump se ujal amerického prezidentování, dva velmi dobře známí komentátoři - Ben Shapiro a černošský profesorský vědátor Williams - se zastávají hodnot západní civilizace.

JAR: Jihoafričané volící přestěhování na Sibiř

14.srpna » Neviditelný Pes
V Jihoafrické republice jem už byl celkem desetkrát. Tak jsem vesměr činil za apartheidu. Teď už je to tam hodně jinačí. Snad už polovina našinců z oné končiny, zdánlivě hodně přitažlivé, odešla.

Tato informační stránka o Ota Ulč zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Ota Ulč" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes