15
new stories - click to show

Jiří Valůšek

Related to

František Langer: Hajdarábád, letecká pošta

7.May » ČRo 3 Vltava
Z cyklu Filatelistických povídek pro rozhlas upravil Petr Veselý. Účinkují Vladimír Krátký, Jiří Valůšek a Jaroslav Kuneš. Režie Lukáš Kopecký. Natočeno v Brně v r. 2014.

Filatelistické povídky Františka Langera. Půvabné příběhy o poštovních známkách a jejich sběratelích

3.May » ČRo
Pět neobyčejně nápaditých povídek českého spisovatele a dramatika o tom, jak nenápadný bankovní úředníček Král tahá ze své filatelistické pracovny za nitky světa.

Tennessee Williams: Podobnost mezi pouzdrem na housle a rakví

24.March » ČRo 3 Vltava
Autobiografická povídka amerického dramatika o složitém období dospívání. Z překladu Hany Ulmanové připravil Radek Brož. Účinkuje Jiří Valůšek. Režie Lukáš Kopecký.

Cestovatelé ve třetí říši od Julie Boydové. Kdo z turistů si všiml, jak se v Německu rodí fašismus?

Nezvyklý obrázek vzestupu a pádu třetí říše skládá Julia Boydová z deníků a dopisů britských a amerických turistů nebo také knih, časopisů, novinových článků.

Odilon Redon: Sám k sobě

22.February » ČRo 3 Vltava
Z deníků francouzského malíře a grafika. Z překladu Jitky Hamzové připravil Petr Veselý. Dramaturgie Alena Blažejovská. Účinkuje Jiří Valůšek. Režie Lukáš Kopecký.

České nebe je v pekle. Božena Němcová a pohádky bratří Grimmů

3.February » ČRo
O původu pohádek, jejich tvorbě a variantách hovoří s bohemistou z univerzity v německém Göttingenu Lubomírem Sůvou spisovatelka Markéta Pilátová.

Martin Stöhr – Uvnitř a vně. Básnická triangulace srdcem

25.January » ČRo
Pořad ze svých textů připravil Martin Stöhr – básník a redaktor časopisu a nakladatelství Host. Premiéru poslouchejte on-line.

Zmizení lokomotivy. Napínavý detektivní příběh inspirovaný skutečnou událostí

23.January » ČRo
Kuriózní trestný čin z roku 2008 upoutal autorku Žanetu Caletkovou, která ho zakomponovala do původní rozhlasové hry. Poslouchejte do soboty 30. ledna 2021.

Chuck Palahniuk: Proč Kojot nikdy neměl peníze na parkování

27.September » ČRo 3 Vltava
Povídku o tom, jak nevěra zněžňuje srdce, vybral a upravil Ludvík Němec. Překlad Richard Podaný. V režii Radima Nejedlého účinkuje Jiří Valůšek. Natočeno v roce 2020.

Chuck Palahniuk: Ťuky ťuk

26.September » ČRo 3 Vltava
Povídku o tom, že kdo se směje naposled, ten se směje nejsmutněji, upravil Ludvík Němec. Překlad Richard Podaný. V režii Radima Nejedlého účinkuje Jiří Valůšek,

Miloslav Švandrlík: Tajemství hřbitova

26.September » ČRo 2 - Praha
Můžou se nebožtíci ztratit a zmizet? Dvojice detektivů je jim na stopě. Povídku z dílny populárního sposovatele poslouchejte do soboty 3. října 2020.

Chuck Palahniuk: Zombíci

26.September » ČRo 3 Vltava
Tragikomická povídka současného amerického spisovatele. Překlad Richard Podaný. Vybral a pro rozhlas upravil Ludvík Němec. V režii Radima Nejedlého účinkuje Jiří Valůšek.

Tato informační stránka o Jiří Valůšek zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jiří Valůšek" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes