15
new stories - click to show

Richard Weiner

Related to

Jihočeské hlavy. Grafik Pavel Piekar vystavuje v budově budějovického rozhlasu portréty osobností

16.February » ČRo
Český rozhlas České Budějovice otevřel první výstavu z letošní série ke stému výročí tuzemského rozhlasového vysílání. V prostorách budovy U Tří lvů představuje svá díla grafik Pavel Piekar. Expozici s názvem Jihočeské hlavy tvoří celkem 23 portrétů…

Richard Weiner: Hlas v telefonu

22.September » ČRo 3 Vltava
Z povídkové sbírky Škleb vybrala a pro rozhlas upravila Alena Blažejovská. Účinkují Jan Zvoník a Věra Zástěrová. Režie Petr Pleva. Natočeno v Brně roku 1996.

BáSnění Jana Štolby

10.May » ČRo
Své oblíbené texty vybírá a komentuje básník, prozaik, literární kritik a jazzový hudebník Jan Štolba.

Richard Weiner: Blahosklonný den. Vzácné chvilky klidu na frontě první světové války

9.January » ČRo
Na jedné z front první světové války se odehrává povídka Blahosklonný den. Kdysi tam sloužil i její autor, písecký rodák Richard Weiner. Vypráví o tom, jak si vojáci užívají vzácnou chvilku oddechu uprostřed bojů.

Richard Weiner: Blahosklonný den

1.September » ČRo 3 Vltava
Povídka českého spisovatele ze sbírky Lítice líčí vzácné chvíle oddechu na srbské frontě během 1. světové války. Účinkuje Kamil Halbich. Režie Vlado Rusko.

Let vrány a jiné povídky expresionisty Richarda Weinera

30.August » ČRo
Pětice povídek mimořádného českého básníka a prozaika, který je považován za jednoho z výrazově nejkomplikovanějších autorů české literatury. V podání Miloše Hlavici, Rudolfa Kvíze, Kamila Halbicha, Ladislava Mrkvičky a Jana Novotného poslouchejte o…

BáSnění Jana Štolby

23.August » ČRo
Své oblíbené texty vybírá a komentuje básník, prozaik, literární kritik a jazzový hudebník Jan Štolba.

Pohřeb zaživa. Pásmo textů Richarda Weinera napříč poezií i prózou

10.May » ČRo
Dvojnictví a dvojakost jako jednotící téma básnické i prozaické tvorby Richarda Weinera. Poslechněte si Pohřeb zaživa, originální vltavský Souzvuk z dílny Jakuba Doubravy.

LIVE stream - S úsměvy idiotů

4.May » Informuji.cz
Před několika lety zahájilo Divadlo v Dlouhé tradici kabaretů aneb... | LIVE stream - (2021-05-11 20:00:00 - 2021-05-11 00:00:00)

RECENZE: Weinerovo broušení talentu. Nakladatelství patří za knihu velký dík

24.April » Lidovky.cz
Soubor povídek Přetržená nit, které vydalo nakladatelství Dybbuk, sdružuje knižně nevydané rané prozaické texty Richarda Weinera. V těchto juveniliích ale autor už má svůj svět, své emoce a osobitý jazyk.

Cesta Richarda Weinera od počátečních nedokonalostí k osobitému dílu

17.March » Česká pozice.cz
Vydání raných próz outsidera české literatury Richarda Weinera (1884–1937) Přetržená nit je velkou událostí. Aspoň pro ty, kdo ho znají a mají rádi. Píseckého rodáka, pro něhož psaní bylo krajní možností, nemá smysl nikomu nutit – kdo bude chtít, na…

Tato informační stránka o Richard Weiner zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Richard Weiner" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes