15
new stories - click to show

Jakub Augusta

Related to

Stará se o manželku na plicní ventilaci. Státu šetří statisíce, nemá za to nic

7.July » Deník.cz
Někdejší sanitář Fakultní nemocnice Motol Martin Zelinka (46) se už sedm let doma stará o manželku Evu (44), která je na umělé plicní ventilaci. Státu svou péčí šetří statisíce, nemá za to ani korunu.

Úředník zaměnil sociální dávku Rusky a Ukrajinky. Chyba měla fatální dopad

4.July » PrahaIN.cz
Na server PrahaIN.cz se obrátil čtenář, jehož identitu známe. Protože se jedná o státního zaměstnance, slíbili jsme zachovat anonymitu. Jeho manželka pochází z Ruska, v Česku má trvalý pobyt a žije zde zhruba dvanáct let.

Ukrajinci budou pobírat důchody jen pokud splní česká pravidla

27.June » manipulatori.cz
Na Facebook se šíří aktuálně nesmysl, který pochází už z listopadu 2022. Je ovšem hojně šířen i dnes. Vychází z faktu, že na Ukrajině lidé odchází do

OVĚŘOVNA: Důchod podle ukrajinských pravidel, ale vyplácený Českem. Šíří se další lež o uprchlících

23.June » iROZHLAS
Ukrajinci žijící v Česku budou pobírat české důchody už od 60 let, protože to je v jejich zemi stanovený věk odchodu do penze, lže příspěvek na facebooku. Snaží se vzbudit dojem, že pro válečné uprchlíky platí jak ukrajinská, tak česká pravidla – vž…

Na brigádu budou moct i mladší děti. Hranice klesne o rok

19.June » Peníze.cz
Chystaná novela zákoníku práce dovolí práci i čtrnáctiletým dětem bez ukončeného základního vzdělání. Ale jen po určitou dobu a ve vybraných oborech.

Důchody v roce 2024: V lednu se zvýšily, některým lidem je ale v březnu pokrátily

11.June » stars24.cz
Důchody se budou znovu zvyšovat v lednu 2025 při pravidelné valorizaci. V Česku však existuje i skupina lidí, jimž se už mohla výše penze v dosavadním průběhu letošního roku snížit.

Vláda změkčí cizincům podmínky pro získání práce. Bude si ale mezi nimi vybírat

11.June » E15.cz
Byrokratické překážky, kterým čelí zahraniční zájemci o práci v Česku, mají alespoň zčásti už brzy padnout. Vláda ustupuje tlaku firem, které mají neobsazených téměř 250 tisíc míst a po uvolnění pravidel už delší dobu volají. Právě proto, že tuzemsk…

Matky a otcové na rodičovské budou moci vykonávat svou práci i na dohodu

10.June » Deník.cz
Jedna ze změn v chystané novele zákoníku práce pomůže lidem na rodičovské dovolené nevypadnout ze své profese. Dosavadní omezení se často obcházelo. Plánovanou novinku odborníci vítají, podle nich rodičům usnadní návrat do zaměstnání.

Čtyřdenní pracovní týden by ocenila generace Z i šedesátníci. Zatím utopie, říkají české firmy

3.June » E15.cz
Polské ministerstvo práce koncem května oznámilo, že analyzuje možnosti, jak do budoucna odlehčit tamějším přepracovaným zaměstnancům. Jednou z nich je zavedení čtyřdenního pracovního týdne. Data z některých evropských států, které zkrácený pracovní…

Předdůchod z penzijního spoření nebrání čerpání příspěvku na bydlení

23.May » FinExpert.cz
Skutečnost, že měsíčně vyplácený předdůchod ze soukromého penzijního spoření nezahrnují úřady práce do rozhodného příjmu při posuzování nároku na příspěvek na bydlení, může překvapit.

Nedostatek míst ve školkách mají řešit sousedské skupiny. Vláda je pro

22.May » Peníze.cz
Novela zákona o dětských skupinách usnadní vznik dětských skupin. Zavádí u nás také sousedské skupiny po vzoru německých Tagesmutter. Jak má nové rodičovské hlídání fungovat?

Tato informační stránka o Jakub Augusta zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jakub Augusta" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes