15
new stories - click to show

Jan Bauch

Related to

Sbírka Kooperativy zahrnuje tisíce obrazů českých umělců, výběr lze vidět na výstavě

31.October » Pražský patriot
V letošním roce oslavuje pojišťovna Kooperativa 30 let od svého založení. Součástí oslav je i výstava „Mistři českého malířství – 30 let sbírky“, kterou lze navštívit až do 30. prosince, denně kromě pondělí.

Výtvarník padělal Fillu i Picassa, dostal podmínku a stát obrazy zlikvidoval

22.July » iDNES.cz
Ke dvouleté podmínce a náhradě kupní ceny podvedeným lidem odsoudil Okresní soud ve Svitavách výtvarníka z Poličky, který padělal díla významných malířů a prodával je jako pravá. Padělky propadly státu.

Jan Bauch: Čím jsem žil. Ze vzpomínkové knihy významného českého malíře

21.December » ČRo 3 Vltava
Několik fragmentů ze vzpomínkové knihy jednoho z našich nejvýznamnějších výtvarných umělců 20. století. Připravila Ilona Janská. Účinkuje Miloš Hlavica. Režie Vlado Rusko.

Jan Bauch: Čím jsem žil. Ze vzpomínkové knihy významného českého malíře

21.December » ČRo 3 Vltava
Několik vzpomínek, v nichž Jan Bauch přibližuje svůj umělecký i lidský vývoj a neobyčejně zdařile evokuje dění v našem výtvarném umění i atmosféru téměř celého 20. století.

Miloslav Chlupáč – Dělali jsme si své

10.July » Revolver Revue
Před sto lety se 10. července narodil jeden z podstatných českých sochařů a malířů Miloslav Chlupáč (1920–2008). Při této příležitosti přinášíme na Bubínku Revolveru rozhovor, který s ním v roce jeho osmdesátých narozenin udělal Viktor Karlík …
Bohumil Kubišta - Český malíř a grafik

Tato informační stránka o Jan Bauch zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jan Bauch" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes