Naďa Čvančarová

Vztahuje se k

Frenštátsko bývalo krajem tkalců. Tradici představuje expozice Člunek zpívá

7.dubna » ČRo Ostrava
Expozice Člunek zpívá představuje tradici tkalcovského řemesla na Frenštátsku. Přibližuje pěstování a zpracování lnu, spřádání nití i samotné tkaní, které si mohou návštěvníci frenštátského muzea vyzkoušet.

Když dobrovolnictví funguje na jedničku. Na návštěvě v novojičínském Domově pro seniory Duha

3.dubna » ČRo Ostrava
Čas strávený ve společnosti druhého člověka. I to může být pro osamělé seniory velký dar. My se budeme věnovat tématu dobrovolnictví a pozveme vás do Nového Jičína, kde v Domově pro seniory Duha funguje dobrovolnictví na jedničku.

Tatar, pomlázka, karabáč... O jednom ze symbolů Velikonoc

30.března » ČRo Ostrava
Ve Vřesině se i letos těsně před Velikonocemi konala Jarní výstava. Vedle velikonočních perníčků, kraslic a jarních dekorací představil návštěvníkům své tatary i senior Miloš Šlechta, který je plete už od mládí.

Technické muzeum v Petřvaldě ukazuje skvosty, které nově prošly náročnou restaurátorkou péčí

20.března » ČRo Ostrava
Dřevořezbě Petřvaldské Panny Marie z konce 15. století navrátil odborný zásah restaurátorů její původní gotickou podobu. V magazínu Křížem krajem vás zveme na výstavu skvostů ze sbírek Muzea Těšínska.

Hlučín v proměnách času. Za fotografickou publikací stojí hlavně zájem místních

8.března » ČRo Ostrava
Jak vypadal Hlučín před desítkami let a jak vypadá dnes. To ukazuje publikace Hlučín v proměnách času, která přináší na pět set dobových fotografií města. Muzeu Hlučínska je věnovali místní.

Naučná stezka Hájeckými chodníčky ukazuje nejvýznamnější lokality i památná místa Háje ve Slezsku

27.února » ČRo Ostrava
Ostrá hůrka, vrch Těškovice a na něm Památník slezských skautů anebo Smolkov s bývalým vojenským opevněním. To jsou některá z míst na naučné stezce v Háji ve Slezsku, kam vás zavedeme.

Modely, uniformy, trenažer... Železniční muzeum moravskoslezské vám ukáže víc než jen 170letou historii drah v kraji

8.února » ČRo Ostrava
Vyzkoušet si jízdu strojvedoucího lokomotivy a prohlédnout si více než sto let staré exponáty, které se týkají vlaků a železnic. To mohou návštěvníci celoročně v historické budově nádraží Ostrava-střed. Právě tam se nachází Železniční muzeum morav...

Byt v kostelní věži? Žádná novinka. V Krnově takhle bydlel hlásný někdy do počátku 20. století

29.ledna » ČRo Ostrava
Věž Kostela sv. Martina v Krnově, nazývaná Městská, byla před časem otevřena i veřejnosti. Kromě vyhlídky do okolí z ochozu věže v ní najdou i miniaturní byt hlásného, který tady kdysi sloužil.

V Opavě si díky poeziomatu můžete dosyta užívat veršů v každou denní i noční dobu

24.ledna » ČRo Ostrava
V Opavě mají poezii ve dne v noci doslova na dosah ruky. Jako na jednom z mála míst nejen u nás, ale i na světě, se mohou pochlubit poeziomatem. Jukebox na přehrávání básní stojí přímo v centru města v Sadech svobody, kde si tak lidé mohou ozvlášt...

Okolo Vřesiny. Naučná stezka vás provede rozmanitou krajinou mezi Ostravou a Opavou

10.ledna » ČRo Ostrava
Dub, který nese jméno po pravnučce Marie Terezie – hraběnce Machtildě Lichnovské. To je jedna ze zajímavostí, na kterou narazíte na naučné stezce Okolo Vřesiny na Opavsku, kam vás zveme na vycházku.

OBRAZEM: V opavském Domě umění nastal čas vánoční

4.prosince » ČRo Ostrava
Třímetrový dřevěný betlém z Oder, anebo také vzácný historický opavský betlém malovaný na lepence. Nejen to uvidíte na výstavě v Domě umění v Opavě.

Ježíšek zabrzdil v Magnolii. Další dárky se rozdávaly domově pro ženy s demencí

4.prosince » ČRo Ostrava
Měkký, hřejivý a pohodlný domácí oděv. Právě takový si tento týden v ostravském Domově Magnolie vybalila seniorka paní Helena, která je imobilní a miluje teplo. U předávání dalších dárků Ježíškových vnoučat jsme nechyběli ani my.
Josef Čapek - Český malíř, spisovatel, fotograf, grafik
Bohuslav Reynek - Český básník, překladatel a grafik
Josef Pleskot - Český architekt
Lenka Dusilová - Česká zpěvačka

Tato informační stránka o Naďa Čvančarová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Naďa Čvančarová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes