15
new stories - click to show

František Kupka

Related to

Přerušení dodávky vody

22.January » Dobruška
Aqua servis, a. s., oznamuje, že z důvodu odstraňování havárie na vodovodním řadu bude přerušena dodávka pitné vody dnes s okamžitou platností až do ukončení prací, a to na sídlišti od krytého bazénu, v ulicích Mírová, Solnická, Družstevní, Za Uni...

Letos bude inflace. Otázka zní: Co s penězi?

20.January » E15.cz
Žijeme v úplně nové realitě: jsou velmi nízké úrokové sazby, roste inflace a akcie jsou příliš drahé, shodli se investoři a ekonomové na konferenci Investiční výhledy 2021. Má smysl kupovat nemovitosti, akcie, nebo zlato a dluhopisy?

Ve světě se loni nejdráže prodaly obrazy Muchy, Šímy a Medka

20.January » ČeskéNoviny.cz
Praha - Na světových aukcích se loni z českého umění nejdráže prodala díla Alfonse Muchy, Josefa Šímy a Mikuláše Medka. Za milionové sumy se vydražily také obrazy Františka Kupky,...

LIVE stream - Odlišné vidění Františka Kupky (přednáška Kateřiny Svatoňové)

17.January » Informuji.cz
Kateřina Svatoňová se v přednášce zaměří zejména na odlišné... | LIVE stream - (2021-01-27 18:00:00 - 2021-01-27 00:00:00)

Petr Pudil: Pro galerie je krize fatální. Kunsthalle otevřeme až v roce 2022

16.January » Seznam Zprávy
Pandemie přinesla obrovské problémy uměleckým institucím po celém světě. Jejich výpadky příjmů se pohybují v řádu od 50 do 90 procent. Musí víc hledat cestu k lokálnímu publiku, říká sběratel umění Petr Pudil.

Hořelo v podpalubí parníku na Dvořákově nábřeží

15.January » Pražský patriot
Na Dvořákově nábřeží zasahovaly včera odpoledne dvě jednotky pražských hasičů u ohlášeného kouře v podpalubí parníku.

Přednáška: Odlišné vidění Františka Kupky

14.January » Pražský patriot
Kateřina Svatoňová se v přednášce 27. ledna v 18 hodin zaměří zejména na odlišné vidění Františka Kupky a z něj vycházející “odpoutané obrazy” – a to v návaznosti na svou stejnojmennou monografii. Práce Františka Kupky bude sledována v průsečíku n...

František Kupka hledal podstatu universálního vědomí, kterého se ve svých obrazech dotýkal

12.January » Citarny.cz
František Kupka (1871 – 1957) byl především duchovní člověk, pak geniální malíř. Už na počátku tohoto století se mu podařilo kultivovaně propojit duchovnost s malířským uměním, a zobrazit to, co dělá i dnes většině jemu podobných malířů a hledačů ...

Charyn, Jerome; Boucq, Francois: Čertův rypák; Tulipánek

9.January » iLiteratura.cz
Míchání divoké historie stalinistického Sovětského svazu a nebezpečných ulic New Yorku sedmdesátých let má zpočátku své kouzlo, postupně ale míří ke značně nadsazeným akčním scénám.

Čeští umělci ve Francii

31.December » www.kudyznudy.cz
Prodejní výstava předních českých výtvarníků žijících a tvořících ve Francii představuje české umělce, kteří se stali součástí světového kulturního dědictví a zároveň součástí vývoje a rozvoje světového výtvarného umění.

Dražby roku: udivila nejdražší živá holubice světa i rekordní částky za obrazy

31.December » Deník.cz
Rok 2020 symbolizuje především boj s koronavirovou pandemií. Ekonomické dopady omezení však přinesly také netušené vedlejší efekty: lidé utráceli za umění i drahá auta. Věří, že se jim vynaložené prostředky jednou vrátí.
Pierre Lévy - Velvyslanec Francie v ČR

Tato informační stránka o František Kupka zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "František Kupka" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes