15
new stories - click to show

Josef Čapek Český malíř, spisovatel, fotograf, grafik

Related to


Stories

Výstavba kruhových objezdů změní v Kladně vedení autobusových linek

Uzavřené komunikace v Kladně v souvislosti se stavebními pracemi v křižovatkách na ulicích Americká, Vodárenská a Jaroslava Kociána od pondělí 23. května změní trasy linek MHD a PID.

Petr se setkal s válečným hrdinou, jehož náramek vykopal u Mariánek: Předal mu dar od prezidenta a náčelníka Generálního štábu!

5.May » Blesk.cz
Stříbrný náramek válečného hrdiny Joe Ernesta Esquibela ležel pohřbený u Mariánských Lázní dlouhých 76 let. Štábní seržant, který pomáhal osvobodit Evropu do nacistů, ho ztratil při hlídání zajateckého tábora. Čirou náhodou ho tam našel Petr Švihove…

Český podzim. Mnichovská tragédie ve výtvarném umění

3.May » A2larm
Přinášíme další díl série Antifascist Art, tentokrát z pomnichovské doby. Po okleštění Československa v roce 1938 řada antifašistických umělců emigrovala. Mnozí také skončili v koncentračních táborech.

Karel Čapek — citát (i po více než 80 letech stále aktuální)

4.April » blog.idnes.cz
Karel Čapek byl český spisovatel, intelektuál, novinář, dramatik, překladatel a amatérský fotograf. Byl mladší bratr malíře a spisovatele Josefa Čapka.

Článek : Trudný konec olešnického vraha

Další ze série článků pro otrlé čtenáře, na téma Černá kronika z historie blanenského okresu. [Vladimír Šebeček]

Mezinárodní den dětské knihy slavíme 2. dubna spolu s narozeninami Hanse Christiana Andersena

Dášeňka, Devatero pohádek, Povídejme si děti, O pejskovi a kočičce - kdo by neznal autory těchto kouzelných dětských knížek.

Jazz Dock Dětem: Pejsek a kočička

24.March » Informuji.cz
Pohádka na motivy slavné knihy Josefa Čapka. Pejsek a Kočička se rozhodli... | Praha 5 - (2022-04-02 16:00:00 - 2022-04-02 00:00:00)

Záhadná smrt českého spisovatele v koncentráku: Čapkovo tělo dodnes nenašli!

24.March » Blesk.cz
S jeho veselými příběhy o pejskovi a kočičce vyrůstalo mnoho dětí, málokdo ale ví, jak pochmurný osud autora pohádky stihnul. Spisovatel Josef Čapek (†58) nešetřil kritikou na adresu nacistů a ti se mu za to také krutě pomstili. Jeho smrt je ale dod…

Člověk ideál aneb proč není snadné být (dobrým) člověkem

20.March » blog.idnes.cz
Příroda mluví: „A ty, člověče, mnoho, daleko se odvažuješ, že – jsa z její látky – utvořil sis svoje oddělené, zosobněné já. Viď, není snadno býti člověkem.“ Josef Čapek, Kulhavý poutník

Kavárna Slavia zavzpomíná na bratry Čapky

17.March » PLAY.cz
Kavárna Slavia pořádá třetí kulturní večer na počest významné slavné osobnosti, která ji v minulosti navštívila. Společně s odborníkem na díla bratří Čapků, Hasanem Zahirovićem, chystá tematický večer na počest této výjimečné bratrské dvojice. Slavn…

Tato informační stránka o Josef Čapek zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Josef Čapek" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes