15
new stories - click to show

Martin Strakoš

Related to

Po registraci až za půl roku. Lidé mimo rizikové skupiny si na vakcínu počkají

18.January » Ústecký deník
Očkování lidí starších osmdesáti let i těch v první linii běží. Zájemci, kteří nepatří do rizikové skupiny obyvatel, si však na vakcínu budou muset počkat. Ti, co se zaregistrují do systému, se prvních dávek dočkají dle informací ministerstva zdra...

Ostravu bez lidí i aut ukazuje nový průvodce Ostrava industriální a moderní

8.December » ProtiŠedi.cz
Snímky obytných domů, hornických kolonií, těžebních věží i továrních komplexů, sakrálních i kulturních objektů jsou součástí publikace Ostrava industriální a moderní, kterou v těchto dnech vydává nakladatelství Paseka. Fotografický průvodce po arc...

Ostrava má novou reprezentativní knihu o architektuře

27.November » ČRo Ostrava
Z pera historika architektury Martina Strakoše vzešla hesla k publikaci Ostrava industriální a moderní. O fotografie se postarali Josef Horázný a Martin Štěrba.

Ostrava industriální a moderní – Velký průvodce po architektuře 1845-1949

26.November » výběžek.eu
Nakladatelství Paseka na konci letošního října (2020) vydalo knihu Ostrava industriální a moderní autora Martina Strakoše s fotografiemi Josefa Horázného a Martina Štěrby. Podle zadní strany obálky jde o další titul ediční řady Velkých průvodců po...

Nečekaně krásná Ostrava. Těžní věže, doly i moderní stavby pohledem fotografů

19.November » Bleskově.cz
Působivé tvary ostravských těžních věží, ale také krásu továrnických vil a dělnických kolonií odhaluje nově vycházející kniha dvou fotografů ČTK.

Kniha Ostrava industriální a moderní je průvodcem po architektuře

15.November » Seznam Zprávy
Více než 400 fotografií a 170 hesel obsahuje publikace Ostrava industriální a moderní, kterou v těchto dnech vydalo nakladatelství Paseka. Kniha je průvodcem po architektuře města z let 1845 až 1949.

Bývalý závodní klub dolu Generál Jeremenko

6.November » ČRo 3 Vltava
Příkladem kulturní stavby určené horníkům z 1. poloviny 50. let minulého století je budova bývalého závodního klubu dolu Generál Jeremenko.

Dům kultury města Ostravy I.

2.November » ČRo 3 Vltava
Architektonická soutěž na Dům kultury pracujících Ostravy, byla vypsaná v době, kdy v Československu doznívalo období nejtužšího Stalinismu.

Mezi funkcionalismem, sorelou i bruselským stylem. Domy kultury na Ostravsku

2.November » ČRo
Architektonického dědictví dvacátého století. Kulturní domy představují specifický typ staveb. V mnoha případech jedná o stavby rozporuplné.

Fifejdy

23.October » ČRo 3 Vltava
Sídliště Fifejdy nedaleko centra Ostravy představovalo počátek výstavby velkých sídlištních celků na do té doby periferním pomezí.

Nový Zábřeh

20.October » ČRo 3 Vltava
Sídliště Nový Zábřeh vybudované na přelomu 50. a 60. let minulého století leží v obvodu Ostrava-Jih.

Tato informační stránka o Martin Strakoš zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Martin Strakoš" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes