15
new stories - click to show

František Derfler

Related to

Sándor Márai: Z Deníků. Fascinující úvahy vystihující ducha doby

19.September » ČRo 3 Vltava
Staré Evropě byla zasazena smrtelná rána. Jak velkou část tradičních hodnot hodlá nová budoucnost akceptovat? Z deníků maďarského autora čte František Derfler.

Sándor Márai: Z Deníků

19.September » ČRo 3 Vltava
Fragmenty z deníků maďarského prozaika a esejisty. Z překladů Estery Sládkové a Dany Gálové připravil Petr Turek. Účinkuje František Derfler. Režie Ivan Chrz.

Terén nesází na spektákl nepřístupných prostor. Zvuková mystika v brněnském podzemí

2.September » HISVOICE
„Naše dynamika je někdy i pro nás až příliš rychlá,“ říká dramaturg Lukáš Jiřička o platformě Terén, která připravuje třídílný festival Order of Chaos. V prostorách katakomb pod Divadlem Husa na Provázku budou do 14. září znít zvukové instalace, per…

Arnošt Goldflam: Případ Bedřicha Samky. Vzpomínka na Řehoře Samsu

28.June » ČRo
Jednoho dne se Bedřich Samka probudí a zjistí, že už nemůže dál, nechce se mu pracovat, ani nijak žít. Stane se proto aktérem, či spíše objektem fiktivní rozhlasové talk show, jejíž tón, aktivitu, poslání, stejně jako do omrzení omílané motto „i vy …

Herci Michal Bumbálek a Lukáš Rieger uvádějí v Káznici na Cejlu verše pronásledovaných básníků

5.May » ČRo
S Michalem Bumbálkem a Lukášem Riegerem si o projektu Básníci v káznici – Skrytá tvář české literatury povídala Alena Blažejovská. Pozveme vás na cyklus básnických čtení v brněnském Bronxu.

Josef Šafařík: Na počátku bylo slovo. Apokryf o vyhnání Adama a Evy z ráje

7.December » ČRo 3 Vltava
Poslechněte si kdysi zakázanou hru českého filozofa a básníka, rozvíjející otázky po pravém smyslu lidského života, hodnotových perspektivách i společenském ukotvení.

Kótaró Tanaka: Tatejamský hostinec mrtvých, Nevděk

28.July » ČRo 3 Vltava
Podivné příběhy ze starého Japonska z knihy Krabí zjevení. Účinkují František Derfler, Luboš Ondráček, Viktor Skála, Věra Zástěrová a Zdeněk Junák. Režie Petr Dufek.

Nejen Haruki Murakami... Sedm literárních příběhů z Japonska

27.July » ČRo
Nejen Haruki Murakami, japonská literatura nabízí pozoruhodných tvůrců mnohem více. V době, kdy řada sportovních fanoušků hledí k Zemi vycházejícího slunce kvůli olympijským výkonům, uvádíme prózy několika z nich ve vltavské Povídce. V podání Franti…

Sedm literárních příběhů z Japonska

26.July » ČRo
V době konání letních olympijských her v Tokiu uvádíme na Vltavě povídky japonských autorů. Poslechněte si krátké, někdy dokonce strašidelné příběhy v podání Františka Derflera, Ivana Řezáče, Miroslava Táborského a dalších. On-line po dobu jednoho m…

Kótaró Tanaka: Příhody z údolí náhrobních kamenů

26.July » ČRo 3 Vltava
Z knihy Krabí zjevení – Podivné příběhy ze starého Japonska připravil Jaromír Blažejovský. Účinkují František Derfler, Ladislav Kolář, Zdeněk Dvořák a další.

Lev Blatný: O babce věštkyni, její slávě a záhubě

1.February » ČRo 3 Vltava
Povídku o staré, nepřející babě z pera meziválečného expresionistického spisovatele a jednoho ze zakladatelů Literární skupiny čte František Derfler.

Jiří Karásek ze Lvovic: Vzpomínky. Neobvyklý pohled na známé i zapomenuté osobnosti české dekadence

17.January » ČRo 3 Vltava
Vzpomínky spisovatele a výtvarného kritika přibližují atmosféru fin de siécle a osobnosti české dekadence kolem časopisu Moderní revue. Účinkuje František Derfler.

Tato informační stránka o František Derfler zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "František Derfler" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes