15
new stories - click to show

Miloš Doležal

Related to

Místo, kde se natáčeli slavní Chalupáři, skrývá děsivé tajemství z dob komunismu

23.November » eXtra.cz
S místem, kde se natáčel oblíbený seriál Chalupáři, je spojena smutná a brutální historie. V obci Višňová ve Středočeském kraji žil nějaký čas příslušník StB Ladislav Mácha (†95) i s rodinou. V průběhu svého působení používal ty nejbrutálnější met...

Odešel politický vězeň a aktivní sběratel příběhů komunistického útlaku

19.November » Rádio Proglas
Úmrtí politického vězně Miloslava Růžičky a autora knih o osudech lidí pronásledovaných totalitním režimem dnes na svém Facebooku oznámil spisovatel a novinář Miloš Doležal.

Čím je pro vás Erbenova Kytice? Anketní odpovědi šesti českých básníků a literátů

19.November » ČRo 3 Vltava
Uvádíme jako připomínku 150. výročí úmrtí Karla Jaromíra Erbena, význačné osobnosti českého národního obrození († 21. 11. 1870).

Láďa byl sekáč. Tři příběhy „z konce protektorátu“

2.November » ČRo
Loni vydal Čurdu z hlíny, teď je tu s knihou Do posledních sil. Miloš Doležal, donedávna rozhlasový redaktor, aktuálně popularizátor temných etap československých dějin.

Život se nepíše, žije se. O posledních letech života malíře a spisovatele Josefa Čapka

28.October » ČRo
Poslední léta života malíře a spisovatele Josefa Čapka představuje spisovatel a publicista Miloš Doležal na velikém sugestivním plátnu na pomezí dokumentu a beletrie.

Toufar a Čapek nebo zrádce Čurda. Spisovatel Doležal o postavách svých knih

27.October » iDNES.cz
Básník, spisovatel, novinář a kronikář Vysočiny Miloš Doležal napsal vedle řady básnických sbírek i knihy o neuvěřitelných osudech mučedníků i spolupracovníků totalitních režimů. Ať šlo o faráře Josefa Toufara, nebo o zrádce Karla Čurdu. V posledn...

Náhradních plánů pro veletrh bylo několik

26.October » Jihlavské listy
Rok 2020 ovlivnila pandemie koronaviru. S děním v celém světě mává opravdu ve velkém. Zasáhla do životů všech - tedy i Markéty Hejkalové – ředitelky Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě. Tato akce, která letos měla oslavit 30. výročí, s...

Rotrekl šířil světlo v temnotě básněmi i lampami, komunisté jej nezlomili

1.October » iDNES.cz
Nikdy se nevzdal důvěry ve svobodnou vůli člověka, nezlomilo ho bombardování rodného města, komunistické lágry ani desetiletí v disentu. Celý život jej provázela pevná víra v Boha, díky níž také neopustil poezii, přestože mu 40 let ve vlasti nic n...

František Hrubín: Sázava, řeka dětství, mládí mého. Ke 110. výročí narození básníka

15.September » ČRo 3 Vltava
Před sto deseti lety se narodil básník František Hrubín. Poslechněte si literárně-hudební pásmo z jeho poezie a fragmentů prózy U stolu. Doprovází hudba Jiřího Smutného.

Tato informační stránka o Miloš Doležal zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Miloš Doležal" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes