Jan Gemela

Vztahuje se k

Třetí případ tažného psa: sloužil pekaři v Lichnově

17.července » Dotyk.cz
FOTOGALERIE/ Tažné psy známe z knížek Eskyma Welzla a Jacka Londona. Deník získal další důkaz, že vozík tažený psem byl po válce využíván k nákladní dopravě také v našem regionu.

Muzeum získalo vidle na údržbu rybníka

Lichnovské Muzeum vidlí už shromáždilo 864 exponátů. Přesto se podařilo objevit typ vidlí, jaký dosud ve sbírce chyběl.

Všelidové vidlácké hry v Lichnově

Tradiční vidlácké disciplíny zahrnují hod vidlemi do dálky, na cíl i do výšky. V Lichnově si je 16. června od 14 hodin mohou vyzkoušet návštěvníci Muzea vidlí. Všelidové vidlácké hry jsou specifické tím, že se do nich může zapojit úplně každý.

Sbírku historických map poprvé představí v Lichnově

Lichnovský místostarosta Jan Gemela na čtvrtek 28. prosince připravil lahůdku pro všechny místní patrioty a milovníky historie.

Sraz vidláků v Muzeu vidlí

Den vidlí a Vidlácké hry opět přilákaly do Lichnova návštěvníky, kteří se otevřeně hlásí k vidláctví. Letos byl nejvzdálenější vidlák rodilý Brit.

Vidláci se představí na Odpad film festu

Do lichnovského Muzea vidlí v sobotu nejezděte. Zdejší vidláci totiž budou ozdobou absurdního Odpad film festu v Ostravě.

Lichnovští abstinenti slavili sedmdesát let nezaložení klubu

Obec Lichnov vydala kalendárium, které upozorňuje na zajímavé události v Lichnově a v Dubnici v letech 1534 až 2012. Účelem je najít si v něm nejrůznější kulatá výročí, která mohou být jsou důvodem k přípitku a záminkou k oslavám.

Vzkaz z muzea: do betléma patří vidle, mají být v každém chlévě

Lichnov – Vzhledem k tomu, že k narození Ježíše došlo ve chlévě na seně, historici ani teologové nepochybují, že součástí této slavné betlémské scény kolem jesliček byly také vidle. Upozornil na to zakladatel lichnovského Muzea vidlí Jan Gemela, k...

Do správného betléma patří vidle

Vzhledem k tomu, že k narození Ježíše došlo ve chlévě na seně, není pochyb, že součástí této slavné betlémské scény byly také vidle. Upozornil na to zakladatel lichnovského Muzea vidlí Jan Gemela, který hledá vidle v lidových betlémech.

Maxim napsal o značkařích a vidlácích, vzápětí skončil

Lichnovské muzeum vidlí a značkařské zkušenosti Ivo Dokoupila z Radimi byly poslední reportáže, které nabídl svým čtenářům časopis Maxim. Pak zanikl.
Radoslav Brzobohatý - Český herec
Jan Hus - Český středověký náboženský myslitel

Tato informační stránka o Jan Gemela zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jan Gemela" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes